Avalehele
Kas väljaspool Tallinna on võimalik teha karjääri?

Kas väljaspool Tallinna on võimalik teha karjääri?

17.07.2017

Statistikaameti andmetel asub 70% vabadest ametikohtadest Harjumaal, sellest omakorda 57% Tallinnas. Harjumaale järgneb Tartu vaid 8%-ga. Kuidas teha nii, et Eesti elu edeneks igas Eestimaa paigas ja karjääri tegemiseks ei peaks kolima pealinna? Swedbank on seadnud üheks oma eesmärgiks luua uusi töökohti just Tallinnast kaugemale.

Töövõimaluste loomine üle Eesti on eluliselt oluline

„Nii pangajuhi kui inimesena leian, et Eesti tasakaalustatud areng on tähtis. Suur osa on selles regioonide ühtlasema arengu toetamisel. Eesti ei lõpe Peetri küla taga, paljud töövõimalused tänases Eestis aga kahjuks küll. Me oleme otsustanud seda olukorda muuta – nii meie töötajate, panga kui terviku kui meie Eestimaa huvides“, räägib Robert Kitt.

Usume, et pealinnast väljaspool elamine ei pea tingimata tähendama seda, et seal pole võimalik teha endale meelepärast tööd. Swedbanki sihiks on kõigi uute konkursside puhul kaaluda võimalust värvata inimesi ka Tallinnast väljaspool asuvatesse kontoritesse. 2017. aasta lõpuks soovime sel viisil viia 50 uut ametikohta Eesti erinevatesse paikadesse.

Suurima rõhuasetuse seame Tartu suunale, kus Soola tänava kontoris töötab juba praegu 170 inimest ning on ruumi veel 50le. Oleme Tartu suunal laiendamas oma IT üksust ja käsil on mitmed  värbamistegevused, näiteks otsime Business Intelligence valdkonna analüütikuid, kes toetaksid meie pidevalt kasvavat vajadust muuta kliendiandmed äritarkuseks, et veelgi paremini oma kliente nende valikutes toetada.

Paindlik töökorraldus

Ka praegu on panga töötajatel võimalik aeg-ajalt töötada kodukoha või suvekodu kontoris. Ametikohti Tallinnast väljapoole ei vii me ainult värbamiste teel – ka olemasolevad töötajad saavad töö endaga kaasa võtta, kui elukorraldus muutub ja Tallinnast eemale kolitakse.

Swedbanki personalijuht Ülle Matt leiab, et erialast ja motiveerivat tööd peab saama teha sealt, kus inimene elab ja end hästi tunneb. „Peame tööandjana pidevalt arenema ja olema paindlikumad, et töötajad tunneksid end vajaliku ja hinnatuna. Loodame väga, et uute töökohtade loomise ja suurema vabadusega jõuavad meie juurde inimesed, kel varem on olnud keeruline elukoha tõttu tööd leida. Ootame konkurssidel kandideerima inimesi kõikjalt Eestist,“ räägib Ülle Matt.

Kodukohas töötamine motiveerib

Juba praegu on Swedbankis mitmeid üksusi, mille liikmed paiknevad erinevates linnades üle Eesti. Näiteks ärikliendisuhete osakonna töötajad asuvad nii Paides, Haapsalus, Pärnus, Rakveres kui ka Hiiumaal ja Saaremaal. Osakonnajuht, Tarmo Vipre, kes töötab ise põhikohana hoopis Kuressaares, ütleb, et koostöö sujub hästi ning kodukohas töötamine on inimestele väga motiveeriv. Ladusa töökorralduse võtmeks on pidev omavaheline suhtlus, selged eesmärgid ja ka ühtekuuluvustunne kohaliku kontori meeskonnaga.

Seda kõike toetab meie rahvusvahelise ettevõtte kultuur ja tehnoloogilised võimalused. Veel enam – mitmed Swedbanki meeskonnad toimivad edukalt üle nelja koduriigi, mis on suurepäraseks eelduseks laiendada oma haaret tööandjana ja pakkuda töö tegemise asukoha osas paindlikkust ka riigisiseselt.

Tutvu praegu käimasolevate konkurssidega siin.