Avalehele
Swedbank hüvitas mullu autoomanikele 50 000 euro väärtuses tormi poolt põhjustatud kahjusid

Swedbank hüvitas mullu autoomanikele 50 000 euro väärtuses tormi poolt põhjustatud kahjusid

Riigi Ilmateenistus on andnud hoiatuse tugeva tuule ning tiheda vihma- ja lörtsisaju kohta. Sajust ja tugevast tuulest tingitud ilmastikuolud võivad muuta tänavad ja maanteed väga libedaks ning sõiduolud äärmiselt raskeks.

Swedbanki liiklus- ja kaskokindlustuse valdkonnajuhi Eivo Kisandi sõnul registreeris Swedbank P&C Insurance 2021. aastal tormiga seoses 20 kaskokindlustuse juhtumit, mille kogukahju ulatus 50 000 euroni. „Suurim tormiga seotud kaskokindlustuse kahju, mille kindlustusselts kliendile hüvitas, ulatus 13 000 euroni ning põhjuseks oli tugeva tuule tõttu murdunud puud, mis kukkusid auto peale,“ sõnas Kisand.

Kõige kahjuderohkem päev Swedbanki liikluskindlustuse ajaloos on jätkuvalt 2020. aasta 23. veebruar, mil Eestit tabas jäävihm. Tol päeval juhtus üle Eesti 350 avariid. Tavapärasest palju rohkem oli kokkupõrkeid, kus sõiduk kaotas juhitavuse ja libises tahtmatult vastassuunda või otsa nii sõitvatele autodele kui ka tänava ääres parkinud sõidukitele, liiklusmärkidele, teepiiretele, aiapostidele ja isegi ehitistele.

Swedbanki kaskokindlustus kaitseb rohkem kui ainult Sinu autot. Loe kaskokindlustusest lähemalt meie kodulehelt.

„Tugevate tuulte ja vihma- ning lörtsisadude korral võivad tänavad ja maanteed muutuda korralikuks liuväljaks ning nähtavus võib halveneda,“ sõnas Kisand. „Äkilised kohalt äraminekud ning kiired pidurdamised võivad põhjustada auto libisemist ning juht võib kaotada sõiduki üle kontrolli. Et autoga liiklemine oleks ohutum nii juhile kui teistele teelolijatele, tuleb hoida piisavat pikivahet ning valida sõidukiirus, mis vastab ilmastikuoludele. Samal ajal tasub üle kontrollida, et autol oleks kehtiv liikluskindlustus ning kasuks tuleb ka kaskokindlustuse olemasolu.“