Avalehele
Swedbanki kindlustus: iga kolmas autojuht sattus mullu kaskojuhtumisse

Swedbanki kindlustus: iga kolmas autojuht sattus mullu kaskojuhtumisse

Mullune suurim erakliendi kaskohüvitis oli ca 34 000 eurot ja suurim erakliendi liikluskindlustushüvitis ca 50 000 eurot. Kokku maksis Swedbank P&C Insurance mullu sõidukikindlustuse eraklientidele 11,6 miljonit eurot hüvitisi.

Ligi kaks kolmandikku Swedbanki kaskokindlustuse eraklientidest on mehed ning kolmandik naised. Kaskojuhtumitesse satuvad nii naised kui ka mehed samaväärselt. „Iga kolmas Swedbankis kaskokindlustuse sõlminud naine ja iga kolmas mees on põhjustanud kaskokindlustusjuhtumi. Kõige noorem kahjuavalduse esitaja oli eelmisel aastal 18-aastane ning kõige vanem 88-aastane,” sõnas Swedbanki riskikindlustuse valdkonnajuht Aleksei Žemkov. „Erakliendid on Swedbanki juures enim kindlustanud Toyota, Škoda ja Volkswageni sõiduautosid ning kõigi õnnetustes osalemise tõenäosus on olnud enam-vähem samaväärne.”

Uued, kuni viie aasta vanused sõidukid, mis moodustavad koguni 43% Swedbanki kaskokindlustuse portfellist, satuvad teistest harvemini õnnetustesse – nende osakaal on 24% õnnetustest. „Ühest küljest aitavad õnnetustest hoiduda uute sõidukite juhiabisüsteemid, teisalt võivad uuema sõiduki omanikud olla lihtsalt liikluses ettevaatlikumad, sest soovivad oma autot hoida võimalikult kaua uueväärsena. Samuti mängib rolli ka sõidukijuhi vanus, sest uuemaid sõidukeid kindlustavad sageli keskealised kliendid, kellel on rohkem sõidukogemust ning võimalusi uue auto ostuks.” märkis Žemkov.

Iga 12 minuti järel üks kaskokindlustuse juhtum

„Kõige rohkem kaskokindlustuse juhtumeid on 11-aastaste ja vanemate sõidukite lõikes – neist on kaskokindlustuse juhtumis osalenud 41%, kuid nende osakaal Swedbanki kaskokindlustuse portfellis on alla viiendiku,” sõnas Žemkov. „Kindlustuse töös näeme, et sõidukitega seotud kahjujuhtumeid tuleb ette aastaringselt, ja kohe kindlasti pole juhtumite tõenäosus seotud sõidukijuhi sooga. Küll aga on see seotud äärmuslikumate ilmaoludega, mistõttu õnnetusterohkemad ajad on ikka seotud kas lume-jää või ka eriliselt kuumadega ilmadega nagu nägime mullu.”

Eelmisel aastal oli kõige õnnetusterohkem kuu juuli, mil toimus üle 9% kogu aasta kahjudest, kuid kõige õnnetusterohkem päev oli 12. aprill, mil kahetsusväärselt juhtus iga 12 minuti järel üks kaskokindlustuse juhtum.

Mullu hüvitas Swedbank P&C Insurance üle 17 500 kaskokindlustuse era- ja ärikliendi juhtumi, kokku 17,4 miljoni euro ulatuses. Suurim erakliendi kaskohüvitis oli ligi 34 000 eurot ning ärikliendi kaskohüvitis ligi 66 000 eurot. Swedbank P&C Insurance’i ajalooliselt suurim erakliendi kaskojuhtum ulatus üle 80 000 euro – toimus kokkupõrge takistusega ning teiste sõidukitega. Ärikliendi ajalooliselt suurim kaskojuhtum ulatus üle 120 000 euro – veoauto sõitis libedaga teelt välja. Senine erakliendi suurim liikluskindlustushüvitis on olnud üle 115 000 euro, kui kahe sõiduki kokkupõrkel läks veoauto mahakandmisele.