Avalehele
Swedbanki elukindlustusselts maksis mullu välja üle 3,7 miljoni euro hüvitisi

Swedbanki elukindlustusselts maksis mullu välja üle 3,7 miljoni euro hüvitisi

2021. aastal maksis Swedbank Life Insurance SE välja elukindlustushüvitisi kokku 3,7 miljoni euro eest. Aastaga suurenes elukindlustuslepingute arv 4,6% võrra.

Elukindlustuslepingute arv on aastast-aastasse järjekindlalt kasvanud. Kindlasti on seda mõjutanud ka koroonakriis ja teatav ebakindlustunne tuleviku suhtes. Selleks, et ebakindlust oleks vähem, on ka üha enam laenuvõtjaid oma elu kindlustanud. 2021. aastal tegime laenudega seotud elukindlustuse väljamakseid kokku 1,2 miljonit eurot.

Swedbanki kindlustusselts tegi 2021. aastal traumade tõttu kokku 1 418 väljamakset. Suurim väljamakse oli üle 8900 euro –  liiklusõnnetuses sai juht vigastada ja vajas operatsioone. Hüvitatud traumajuhtumise loetelus olid muu hulgas ka sõiduki kokkupõrge põdraga, rünnaku ohver ja redelilt kukkumine. Kokku maksti traumade eest hüvitist üle 693 000 euro.

Kindlusta oma elu ja näitad, et hoolid. Praegu saad elukindlustuse aastaks 15% soodsamalt. Vaata lähemalt Swedbanki elukindlustuse lehelt.

Püsiva töövõimetuse tekke eest maksti hüvitist kokku üle 613 000 euro. 85% juhtudest oli töövõime kaotus seotud haigusega, ennekõike vähkkasvajast tingituna. 15% juhtudest oli tegu õnnetusjuhtumiga. Püsiva töövõimekaotuse tõttu elukindlustushüvitise saaja keskmine vanus oli 47 aastat.

2021. aastal hüvitas Swedbanki Life Insurance SE 8 koroonaviiruse põhjustatud surmajuhtumit. Kõik lahkunud olid mehed, noorim 38 aasta vanune ja vanim 66-aastane. Enamasti olid patsientidel kaasuvad haigused.

84% kindlustusseltsi hüvitatud surmajuhtumitest oli põhjustatud haigustest. Kõige sagedasemad surmapõhjused olid vähkkasvajad (28 juhtumit) ja südame-veresoonkonna haigused (22 juhtumit). 16% juhtudest on surma põhjuseks õnnetus. 2021. aasta suurim elukindlustushüvitis, 280 000 eurot, maksti uppunu lähedastele.

Märksõnad: Elukindlustus