Avalehele
Lootusetu optimist Lauri Hermann: igast päevast tuleb võtta viimast

Lootusetu optimist Lauri Hermann: igast päevast tuleb võtta viimast

Lauri Hermann – raadiohääl, õhtujuht, muusik ja nüüdseks ka mõnda aega telesaate juhtimises kätt proovinud „Tere Tulemast!“ saatejuht. Tuntud raadiohäälena on ta juba 25 aastat Eesti inimeste meelt lahutanud. Nüüd räägib Lauri aga hoopis endast – kuidas ta on säilitanud eluterve suhtumise ning millised muudatusi on koroonapandeemia tõttu pidanud tegema nii tööl kui ka kodus.

Koroonapandeemia mõjul on Lauri Hermanni elu muutunud justkui rahulikumaks ning kodukesksemaks, kuid on ometi toonud ka mitmeid uusi võimalusi. „Ei suuda tõesti meenutada, millal viimati nii palju endale ja lähedastele elada olen saanud. Samas loodus tühja kohta ei salli ja öötöö asemele tekkisid kohe ka uued põnevad valikud,“ jagab nüüdseks ka telekogemuse saanud Lauri.

Kui enne telesaate juhtimist suutis raadiohääl avalikes kohtades anonüümseks jääda, siis nüüd proovib ta tasapisi harjuda olukorraga, kus tänaval või poes jäävad võõrad talle hoopis otsa vaatama. „Olen hullumoodi rabanud ja oma elus suurimad eesmärgid saavutanud. Teletöö on tõepoolest suurepärane vaheldus, mis pakub mõnusat väljakutsuvat pinget muude tegevuste kõrvale.“ Ka muusikamaailmas ei jäänud võimalusi vähemaks, sest hoogu on kogunud Lauri bänd Sunlight, kellelt võib oodata sellel aastal omajagu originaalpalasid.

Retrokiiksuga kodu

Siiski pidi kevadel ka Lauri sarnaselt paljudele teistele oma kodus ümberkorraldusi tegema ning sai seeläbi ka sisekujunduses kätt proovida. Lauri jagab, et tal on väike „retrokiiks” ning tema kodust palju uut ja modernset ei leia. „Skandinaavia- ja kantristiilis mööbel paneb mul silma särama ning südame kiiremini põksuma. Vanakraami poode läbi sõeludes tuli kodukontorisse leida kindlasti töölaud, mis sobituks minu lemmikstiiliga. Hakka või paiga energiatesse uskuma, sest nüüd tunnen end selle töölaua taga liigagi mugavalt,“ räägib ta.

Kusjuures, kodukontori osas on Lauri tegelikult vähenõudlik – peale töölaua, arvuti, telefoni ja väheste spordivahendite rohkemat ta töötuppa ei soovigi. „Suure osa töö tegemise ajast jalutan ka lihtsalt maja peal ringi, telefon käes, või lähen tööjuttu sootuks õue värske õhu kätte rääkima.”

Töölaua taga pikka aega ühes asendis istumist Lauri ei talu ning sellepärast leiab ta ka alati aega spordipauside tegemiseks. „Töö vahele sportlikke sutsakaid tehes saab ka pea jälle klaariks ning taas töölaua taha maandudes oled saanud justkui uue hingamise,“ leiab ta. Lauri sõnul saab tegelikult ka kodust lahkumata kõik vajalikud harjutused lihtsasti tehtud. „Pole tarvis rahva sekka kontakte koguma minna, saab mineku-tuleku pealt aega kokku hoida ning isegi trenažööre pole vaja. Pärast mõnusat eneseväsitamist on fantastiline end päeva lõpuks ekraani ette istutada ja mõni põnev Ameerika film ära vaadata.”

Ka kõige raskematel aegadel suudab raadiohääl leida oma päevast midagi positiivset. „Olen positiivse ellusuhtumisega olnud terve oma teadliku elu,” selgitab Lauri. „Olen lootusetu optimist ja näen ka praeguses segases olukorras positiivset!“

Kuidas võiksid ka Sina sama positiivset suhtumist nagu Lauri? Elades põhimõtte järgi, et kui on töö, peab olema ka lõbu – ning igast päevast tuleb võtta viimast. „Käin igapäevaselt õues, taasavastan sulgpalli, lähen driftima, teeme bändikaaslastega stuudios mussi. Kui rahvas küsib, teen uuesti ka veebidiskot,“ toob Lauri paar näidet, kuidas aeg-ajalt lõõgastuda.

 

Kommenteerib Liina Laks, Swedbanki riskikindlustuse valdkonnajuht:

Praegusel ajal, mil inimesed veedavad rohkem aega kodus ja kodukontoris, nagu ka Lauri, on suurem tõenäosus, et võib juhtuda ootamatuid õnnetusi. Kodukontori sisseseadmisel võivad mööbli ümberpaigutamisel või sporti tehes kogemata viga saada kodus olevad esemed, samuti on kodumasinad ja -seadmed rohkem kasutuses. Kõikvõimalike õnnetusjuhtumite tekkimist saab ennetada, kuid keeruline on neid lõpuni välistada, mistõttu on mõistlik suuremate väljaminekute katteks sõlmida kodukindlustus.

Inimeste kodud ja pere tüübid on väga erinevad, seega tasub kindlustussummade valikul lähtuda eelkõige oma pere vajadustest. Kuna aeg-ajalt soetatakse koju ka uusi asju või saab pere täiendust mõne pereliikme näol, tasub olemasolev leping aeg-ajalt üle vaadata. Kindlustusmakse arvutamisel on abiks kodukindlustuse kalkulaator.

 

Kodukindlustust pakub Swedbank P&C Insurance AS. Tutvu tingimustega aadressil www.swedbank.ee ja vajadusel konsulteeri asjatundjaga.

Loe lisaks:

Märksõnad: Kodukindlustus