Avalehele
Reisikindlustus peab vastama konkreetsetele vajadustele

Reisikindlustus peab vastama konkreetsetele vajadustele

Keerulise olukorra kiuste pole inimeste reisimiskirg- ja võimalused seiskunud, eriti nüüd, kui „Musta reede“ ostupüha on peagi käes ning reisibüroodel ahvatlevad pakkumised ootamas. Kuid kui super hea hinnaga eksootiline päikese- või suusareis välja valitud, ära unusta ka reisikindlustust.

Kui Eesti piires reisides on teatud juhtudel abi kodukindlustusest, sh vastutuskindlustuse olemasolust, sest sel juhul on puhkaja esemed kindlustatud ka väljaspool tema eluaset, ning kui puhkaja peaks ootamatu õnnetusjuhtumi läbi tekitama kellelegi teisele kahju, aitab vastutuskindlustus tekkinud kahjud hüvitada, siis välismaale reisides tasub kindlasti kaaluda reisikindlustuse ostmist. Lisaks peab valitud reisikindlustus vastama maksimaalselt iga reisija vajadustele, seda nii kindlustuskaitsete kui kindlustussummade osas.

Millal reisikindlustusest sulle kasu on?

Swedbanki reisikindlustus koosneb kolmest osast – meditsiiniabi kaitse, pagasi- ja kaasaskantava vara kindlustus ning reisitõrkekindlustus.

Välisriigis juhtunud õnnetuse korral võivad meditsiinikulud ulatuda sadadesse tuhandetesse eurodesse. Kuna täpset vajadust on keeruline ette hinnata, on Swedbanki kindlustuse meditsiiniabi kaitse suurus pool miljonit eurot ühe kindlustatu ja kindlustusjuhtumi kohta. Sellest lähtuvalt kuuluvad meditsiiniabi kaitse alt hüvitamisele näiteks juhtumid, kus klient satub liiklusõnnetusse ning vajab kiireloomulist arstiabi või väänab matkateel ronides oma jala välja.

Reisitõrke kindlustus peaks olema vähemalt sama suur või isegi suurem kui reisi jaoks tehtud kulutused. Sageli ostetakse lennupiletid sooduskampaania ajal ning reisitõrkekindlustus sõlmitakse lähtuvalt sellest summast. Kui tehnilise rikke tõttu lennuk ei välju, kompenseerib lennufirma küll piletihinna, kuid teise lennufirma piletid võivad olla palju kallimad. Just sellisel juhul on abi suuremast reisitõrke summast. Sellest on abi ka olukorras, kui vahetult enne reisi kodus veetoru lõhkeb ning klient ootamatu olukorra tõttu lennule ei jõua. Samuti sihtikohas juhtunud looduskatastroofi puhul.

Sobiv kindlustussumma on oluline ka isiklike esemete kontekstis, mis peaksid olema kaitstud terve reisi ajal. Swedbanki reisikindlustus pakub isiklikele esemetele kaitset kogu reisi vältel. Kaasaskantava vara kindlustus aitab hüvitada õnnetusjuhtumid, kus reisil olles ilusaid maastikufotosid tehes kaamera kogemata käest libiseb ning puruneb.

Veel on oluline Euroopa ravikindlustuskaardi olemasolu, mis, tõsi küll, vältimatult vaja mineva arstiabi puhul reisikindlustust ei asenda.

Lisaabi kindlustusseltsidelt

Sõltuvalt reisi iseloomust pakuvad erinevad kindlustusseltsid ka erinevaid lisakaitseid. Need võimalused väärivad tähelepanu, sest tavaline reisikindlustus ei pruugi ekstreemsemaid ja ohtlikumaid tegevusi katta. Näiteks on Swedbanki reisikindlustuse näitel suusakuurordis märgistatud radade piires sõitmine kaetud ka tavalise reisikindlustusega, kuid märgistatud radadest väljaspool sõitmiseks tuleks juurde võtta ohtliku tegevuse lisakaitse.

COVID-19

Tänastes oludes reisides tasuks kindlasti veenduda, et reisikindlustus sisaldaks ka COVID-19 kindlustuskaitset.

Kindlustusseltsid on koroonapandeemia olukorras klientide jätkuva reisihuviga arvestanud ning oma tingimusi vastavalt kohendanud. Ka Swedbank uuendas oma reisikindlustuse tingimusi 2021. aasta mais, lisades lepingusse COVID-19 kaitse. Tuleb siiski arvestada, et ka selle puhul jäävad teatud riskid reisija kanda. Näiteks hüvitab COVID-19 kaitse reisi ärajäämise kulud juhul, kui koroonasse haigestutakse enne reisi ning seetõttu tuleb reis ära jätta. Samas ei kuulu katmisele ametivõimude tegevusega seotud juhtumid, näiteks kui sihtriik otsustab oma piirid sulgeda ning reisijad seetõttu riiki ei pääse.

Nõuanne! Enne reisile minekut ning ka reisi ajal järgi konkreetse riigi ohutusreegleid nõudeid, need võivad tänastes oludes lühikese aja jooksul muutuda. Muutuda võivad lennugraafikud, transpordiühendused või sihtkohas saadaolevad teenused. Samuti ei pruugi kõik majutusasutused, restoranid ega vaatamisväärsused olla külastajatele avatud. Kasulikku lugemist leiad veel välisministeeriumi ReisiTargalt lehelt ning sihtriigi ametiasutuste veebilehtedelt.

Märksõnad: Liina Laks, Reisikindlustus