Avalehele
Laps ja mobiilipank – kuidas nad kokku sobivad?

Laps ja mobiilipank – kuidas nad kokku sobivad?

Kõik lapsevanemad tahavad oma lapsele parimat ja soovivad teda iseseisvaks eluks hästi ette valmistada. Laps õpib juba varakult rahakassasse münte koguma ja esimest pangakaarti kasutades, mida tähendab elektrooniline raha ning kuidas käib poes kaardiga maksmine. Sularaha ja pangakaardi kasutusest järgmine samm võiks olla lapsele mobiili- ja internetipanga tutvustamine.

Kui varakult peaks lapsele õpetama mobiili- ja internetipanga kasutamist?

Mobiili- ja internetipanga saab lapsele avada alates 7. eluaastast. Kuid lõpuks otsustab iga lapsevanem ise, millal tema laps on valmis mobiili- ja internetipanka kasutama, arvestades tema huvi ja võimekust. Tänapäeva maailmas on digitaalsed oskused väga olulised. Seetõttu soovitame lapse võimalikult varakult digitaalse maailmaga kurssi viia, harida teda seal peituvate võimaluste, kuid ka ohtude osas. Kui alustad lapse harimist varakult, saad teda oma valvsa pilgu all õpetada ja toetada.

Mobiilipank teeb Sinu ja lapse elu mugavamaks

Kui avad lapsele ligipääsu mobiilipanka, saab ta lihtsamad tehingud ise teha, näiteks kiirelt ja tasuta kontojääki telefonist kontrollida. See on lapsele mugav, sest mobiiltelefon on alati kaasas ning pole vaja hakata otsima pangaautomaati või vanemaga ühendust võtta. Kui lapsel on raha vaja, saab ta kasutada „küsi raha“ funktsiooni, saates Sulle mobiilipanga kaudu juba valmis makselingi näiteks SMSi või e-mailiga. Samuti on lapsel võimalik Sinu poolt määratud limiitide ulatuses iseseisvalt makseid teha.

Kontojäägi vaatamine:

Raha küsimine:

Lapse tegevus kontrolli all

Kuigi annad lapsele rohkem õigusi, saad tema rahaasjadel silma peal hoida, seadistades interneti- ja/või mobiilipanga nii, et näed ülevaate all ka lapse kontot. Lapse rahalisi tehinguid saad piirata kasutuslimiitidega. Mobiilipank on sama turvaline nagu internetipank ning vajadusel saab mobiilis kiire kontojäägi vaatamise ja maksete tegemise võimaluse välja lülitada.

Julgustame Sind andma oma lapsele rohkem vabadust ja juhatama teda samm-sammult iseseisvama toimetamise poole digitaalses maailmas. Kui soovid avada lapsele mobiili- ja/või internetipanga, siis palume Sul pöörduda sobivasse Swedbanki esindusse, kus saad sõlmida lapsele vastava lepingu. Kui oled lapsele juba internetipanga kasutamise lepingu teinud, siis saab ta mobiilipanga kasutamist kohe alustada. Selleks on vaid vaja alla laadida meie mobiilirakendus, mis on tasuta.

Mobiilipanga saad siit:

App Store

Google Play