Avalehele
Nutika vanema nipp, mis teeb lapse elu mugavamaks

Nutika vanema nipp, mis teeb lapse elu mugavamaks

Paljud lapsevanemad on pöördunud meie poole küsimusega, et kuidas saaks laps kõige lihtsamalt oma kontojäägil silma peal hoida, sest kaardiga makstes ei taju laps alati, kui palju tal kontol raha on. Pangaautomaadi otsimine või vanemale helistamine ei pruugi aga alati olla võimalik. Lühike vastus on: lapsele mobiilipank, mida saab laps kasutada alates 7. eluaastast.

Esialgu ainult kontojääk

Saad ise valida, mis võimalusi lapsel mobiilipangas kasutada lubad. Kui soovid, et laps saaks iga kell oma telefonist vaadata kontojääki, kuid arvad, et ta ei ole veel valmis ülekannete tegemiseks, saad selle võimaluse talle kinni panna ja avada ainult kontojäägi vaatamise. Sama kehtib ka muude funktsioonide kohta.

Pangaesindusest saad lapsele küsida interneti- ja mobiilipanga kasutajatunnuse ning paroolid. Paroolidega logid koos lapsega telefoni laaditud mobiiliäppi, et see aktiveerida. Edaspidi saab laps sisse logimata avada äpi ja sealt kontojääki vaadata, kuid ülejäänud paroole vajavaid tegevusi (näiteks maksete tegemine, limiitide muutmine jms) ta teha ei saa, kui sa neid talle ei luba.

Kui soovid anda lapsele rohkem iseseisvust

Kui otsustad, et laps on piisavalt iseseisev ja soovid, et ta saaks lisaks kontojäägile teha mobiilipangas ka ülekandeid või küsida raha, saad talle kätte anda paroolid. Soovitame teha lisaks Smart-ID, sest nii ei ole tal vaja paroolikaarti kaasas kanda ja kaob oht, et ta selle ära kaotab. Smart-ID saab lapsele teha alates 7. eluaastast.

Smart-ID on võimalik lapsele vormistada nii pangaesinduses kui ka internetis. Panka tulles võta kaasa enda ja lapse isikut tõendav dokument. Koduseks aktiveerimiseks on vajalik, et lapsel oleks olemas ID-kaart ja selle paroolid. Kui need on puudu, saab esinduses lapsele Smart-ID teha ka passi alusel.

Rohkem infot leiad meie lapsevanematele mõeldud lehelt.