Avalehele
Kõige kiirem otsus veel enne aasta lõppu – liitu III sambaga

Kõige kiirem otsus veel enne aasta lõppu – liitu III sambaga

Pensionireformiga seoses räägitakse palju II sambast, kuid kõige kiirema otsuse peaksid langetama juba sel aastal ja hoopis III sambaga liitumise kasuks. Miks?

Mis on III sammas?

Hinnanguliselt annavad riiklik pension ja II sammas kokku 40% inimese pensionieelsest kuusissetulekust. Hea võimalus pensioniks lisaraha koguda on III sambas. See on ainus viis pikaajaliseks kogumiseks, mida riik toetab tulumaksusoodustusega: iga aasta saab samba sissemaksetelt 20% tulumaksu tagasi. Ühtlasi on see Sinu isiklik rahatagavara, mida saad vajadusel kasutada ka enne pensioniiga.

Teen III samba endale

Mis reformiga muutub?

Seoses pensionireformiga muutuvad järgmisest, 2021. aastast III samba raha kasutuselevõtu tingimused. Senine kord võimaldab raha kasutusele võtta alates 55. sünnipäevast 10% või 0% tulumaksumääraga. Pärast 29.12.2020 avatud kolmanda samba kogumistele hakkab soodsam maksumäär kehtima aga hiljem, 5 aastat enne vanaduspensioniea saabumist. Arvestades pidevalt kasvavat pensionile jäämise vanust on see märgatav kaotus.

Seetõttu soovitame Sul soodsamate tingimuste saamiseks III sambaga liituda ja esimene sissemakse teha enne 28.12.2020. Nii jääb Sulle kehtima senine, soodsam tulumaksustamise kord.

III sammas lapsele

Lapse puhul kehtib sama, mis täiskasvanu puhul. Seetõttu soovitame avada III sammas ka oma lastele ja teha esimene sissemakse hiljemalt 28.12.2020. Siis jääb neile ka edaspidi kehtima senine, soodsam tulumaksustamise kord.

Kui suur summa lapse III sambasse lisada?

Lapse III sammas on otstarbekas avada sümboolse summaga: 1, 5, 10 euroga. Sinna kogumist tasub alustada lapsel endal, kui ta täisealisena tööle asub. Siis on tal veel aega koguda ja ta saab kasutada ka sissemaksete tulumaksutagastust. Nagu ennegi öeldud, on III sammas ainus viis pikaajaliseks kogumiseks, mida riik toetab tulumaksusoodustusega: iga aasta saab samba sissemaksetelt 20% tulumaksu tagasi.

Kuidas avada lapsele III sammas?

Lapsele saad III samba teha nii internetipangas kui ka pangaesinduses.

Oluline

Kui valid lapsele III samba tegemiseks internetipanga, siis arvesta, et allkirjastatud avaldused peavad olema internetipanka laaditud hiljemalt 18. detsembril 2020. Makse lapse kolmanda samba kontole peab laekuma hiljemalt 28. detsembril 2020 kell 15.59 (kehtib Swedbanki III samba fondide kohta). Palun pööra sissemakse tegemisele tähelepanu, sest ilma esimese makseta jääb laps siiski paindlikumatest tingimustest ilma.

Teen III samba lapsele

 

Swedbanki pensionifondide fondivalitseja on Swedbank Investeerimisfondid AS. Tutvu fondide prospektide ja põhiteabega aadressil www.swedbank.ee/fondid või lähimas Swedbanki kontoris. Lisainfo saamiseks pöördu Swedbanki investeerimistoe poole telefonil 613 1606 või e-posti aadressil investeerimistugi[at]swedbank.ee.