Avalehele
Soovitused II sambast lahkujale

Soovitused II sambast lahkujale

Kui oled otsustanud II pensionisambast lahkuda, siis usume, et tegid selle otsuse läbimõeldult ja kiirustamata. Olenemata sellest, on igal juhul oluline kogutud raha enda jaoks võimalikult hästi tööle panna. Selleks mõned soovitused:

  • Sinu tulevase pensioni suurus on nüüd täielikult Sinu õlul. Riiklikust pensionist ei pruugi mõnusaks vanaduseks piisata. Mõtle läbi plaan, kuidas raha koguda ja kasvatada.
  • Teise samba rahast kõrge intressiga laenude tagasimaksmine võib olla mõistlik, kodulaenu tasumine pigem mitte.
  • III samba, Roburi fondide või muude investeeringute abil saad ehitada oma investeerimisportfelli ning seeläbi tulevikku rohkem kindlustada.
  • Kui Sa soovid oma pensioniraha täielikult või osaliselt ise investeerida, siis saad kasutada pensioni investeerimiskontot. Nii saad ise otsustada, kuhu raha paigutada ning riik lisab igale Sinu eurole kaks eurot juurde. Pensioni investeerimiskonto kohta saad lugeda meie veebilehelt. Pensioni investeerimiskonto kasutamiseks jõuad II sambast lahkumise avalduse veel tühistada. Saad seda teha internetipangas kuni 31. juulini.
  • Pea nõu spetsialistiga. Spetsialist ei ole inimene, kellel on tugev arvamus, kuid kellel puuduvad teadmised või kelle väited põhinevad emotsioonil. Hea meelega vastame Sinu küsimustele. Sobivate lahenduste leidmiseks pea nõu meie spetsialistiga.
  • Mõtled kinnisvarasse investeerimise peale? See eeldab algset sissemakset ja pidevaid jooksvaid kulusid. Kas II sambasse kogutu kasutamine selleks on ka kõige kasulikum? Näiteks plaanid võtta praegu väikelaenu korteri sissemakseks, et see siis sügisel saadava II samba pensionirahaga tagasi maksta? Mõtle oma otsus läbi. Kui võtad kõrge intressiga väikelaenu või madala intressi aga kõrge väljastustasuga ning sügisel maksad kättesaadavalt pensionirahalt 20% tulumaksu, siis kokkuvõttes jääb kasutamiseks umbes pool Sinu II pensionisambast väljavõetavast rahast. See tähendab, et loovutad ligi poole oma pika aja jooksul kogutud vanaduspõlve kindlustusest. Samuti ei saa Sa liituda II samba kogumissüsteemiga järgmise kümne aasta jooksul.
  • Kui Sa ümber mõtled ja teises sambas kogumist jätkata soovid, siis saad oma teisest sambast esitatud väljumise avalduse tagasi võtta internetipangas kuni juulikuu lõpuni.

 

Swedbanki pensionifondide fondivalitseja on Swedbank Investeerimisfondid AS. Tutvuge fondide prospektide ja põhiteabega aadressil www.swedbank.ee/fondid või lähimas Swedbanki kontoris. Lisainfo saamiseks pöörduge Swedbanki investeerimistoe poole telefonil 613 1606 või e-posti aadressil investeerimistugi[at]swedbank.ee.

Märksõnad: II sammas, Pension