Avalehele
Swedbank: III sambasse investeerinud inimesed saavad 4,3 miljonit eurot tulumaksu tagasi

Swedbank: III sambasse investeerinud inimesed saavad 4,3 miljonit eurot tulumaksu tagasi

22.02.2019

Eelmisel aastal investeeris Swedbanki pensioni III sambasse üle 31 000 inimese ühtekokku 21,5 miljoni euro väärtuses. III sammas on ainuke investeerimislahendus, mille sissemaksetelt tagastatakse tulumaksu ja sinna investeerinud Swedbanki kliendid saavad sel aastal tagasi 4,3 miljonit eurot.

Swedbanki III samba sissemakse on aastaga kasvanud 52 euro võrra. See on viimaste aastate suurim hüpe. III samba sissemaksete suurus on pidevalt kasvanud kõikides vanusegruppides. Eesti inimeste majanduslik seis on hea ning see peegeldub ka III samba sissemaksetes. Keskmine sissemakse suurus oli mullu 690 eurot, tulumaksutagastus sellelt on 138 eurot.

60% III sambasse kogujatest on 44-59aastased inimesed. Noored ei mõtle siiski oma pensionipõlvele piisavalt. Isegi kui mõistetakse pikaajalise kogumise vajalikkust, alustatakse kogumisega liiga hilja. Pikem kogumisperiood võimaldab soovitud summa saamiseks teha ka väiksemaid igakuiseid sissemakseid.

Inimesed eelistavad regulaarseid sissemakseid. Umbes 95% III samba klientidest tegid sissemakseid vähemalt 3 korda aastas. Keskmine panus pensioni III sambasse oli 60 eurot kuus.

Tulumaksu tagasisaamiseks tuleb esitada vaid tuludeklaratsioon. Info pensioni III samba sissemaksete kohta on nähtav ka deklaratsioonis.

Märksõnad: III sammas, Pension