Avalehele
Üheõhtukohvik „Elus on rütmi“

Üheõhtukohvik „Elus on rütmi“

Juba üheksandat korda ühel augusti ööl Pärnu kesklinn ei maga, vaid selle vallutavad Augustiunetuse unetud külalised. Üritus ühendab endas ajaloo ja tänapäeva, rõõmsad rütmid ja sulni kulgemise. Kunst sünnib kohapeal ja ajalugu loob end ise. Üheks festivali tõmbenumbriks on üheõhtukohvikud, mis kostitavad külastajaid maitsvate kodukootud küpsetistega. Alates 2015. aastast on festivalil kaasa löönud ka meie Pärnu kontori töötajad, kes müüvad omavalmistatud kooke ning muid hõrgutisi. Kiikame põgusalt üle ukseläve, et näha, mis toimus üheõhtukohviku „Elus on rütmi“ köögipoolel.

Augustiunetusel osalemisest on saanud nelja aasta jooksul traditsioon, mille saabumist oodatakse, sest tegemist pole pelgalt küpsetamisoskuse demonstratsiooni, vaid heategevusega, mis puudutab paljusid. Müügist saadud raha annetatakse Pärnu Kunstide Majale, kus tegutseb muusikakool ning osa kogutud summast läheb ka vähekindlustatud perede laste toetuseks.

„Koostöös Pärnu Kunstide Majaga tekkis neli aastat tagasi teadmine, et muusikahuvilisi lapsi, kes pillimängu õppida tahavad, on Pärnus palju, kuid koolil napib instrumente. Idee kohvikuga raha teenida ning annetada tulu noorte huvitegevusse, tekkiski Pärnu kontori töötajal, kelle lapsed õppisid samuti muusikakoolis,“ ütleb selleaastase kohviku eestvedaja Maarjan Rand.

“Olen väga tänulik kõigile kaasalööjatele, sest koos on lihtsam,” ütleb Pärnu kontorijuht Eilike Maarand. 28 töötajat, kes kohvikupidamisest osa võtsid, jagunesid laias laastus kaheks – küpsetiste meistrid ning müügigurud. Letil leidsid koha erinevad soolased ja magusad hõrgutised, näiteks sinihallitus- ja pestopirukad, klassikalised kiluvõileivad ning Tosca koogid. Müügihitiks kujunesid Ukraina traditsioonilisest retseptiraamatust pärit magusad pallid, mis lausa sulasid suus.

Küpsetiste müügist kogunes sel aastal rekordiline 1400 eurot, mis on poole rohkem, kui eelmisel aastal. Tulemus on imetlusväärne ja müüdud sai kõvasti, sest soodsaim toode maksis 1,50 ning kalleim 3 eurot. Koostöös muusikakooliga kutsuti esinema ka Kunstide Maja ansambel. Lühikesest kontserdist kujunes kohvikupäeva tipphetk, sest festivalirahvas võttis noored muusikud soojalt vastu ning soov instrumendiostu toetamisse panustada aina kasvas.

Tänu „Elus on rütmi“ kohvikupidajate ajaannetusele saavad 15 last rõõmustada komplekteeritud koolikottide üle ning peagi jõuab muusikakooli kasutusse ka kvaliteetne kontsertakordion. „Meie jaoks on oluline, et saaksime võimalikult paljusid aidata. Eelmisest aastast on siiani eredalt meeles laste ning vanemate siiras tänu, kui koolikotid üle andsime. Tänavu korraldame koolikottide üleandmise samuti Pärnu Kontserdimaja kontoris, kus maiustame kringliga ning teeme soovijatele ka väikse tuuri nendes panga ruumides, kuhu kliendid tavaliselt ei satu,“ sõnab Maarand.

 

Heateopäev on sündmus, mida oodatakse pikisilmi. Emotsioon midagi päriselt ära teha motiveerib ning innustab töötama veelgi lahedama kohviku kujunduse ning veelgi kutsuvama menüü ja programmi nimel. Annetame Aega heateopäev on võimalus koondada kokku kolleegid ning panustada valdkonda, mille arengust tõeliselt hoolid.

Valiku heateopakkumisi leiad Ma Armastan Aidata keskkonnast.