Avalehele
Kas koguda raha pangakontole või sõlmida hoopis elukindlustus?

Kas koguda raha pangakontole või sõlmida hoopis elukindlustus?

81% eestlastest ei ole rääkinud oma pereliikmetega sellest, kuidas tulla toime siis, kui leibkonna põhiline sissetulek peaks kaduma. Nii hoiusele raha kogumine kui ka elukindlustuse sõlmimine aitavad selliseks olukorraks valmistuda, kuid sisult on need siiski üsna erinevad meetmed.

Rahasumma, mida on vaja lähedase töövõimetuse või surma korral, on paratamatult väga suur ning selle kogumine võtab palju aega. Samal ajal tagab elukindlustus rahalise kaitse sellisteks olukordadeks palju kiiremini. Näiteks võid elukindlustusega end lepingu sõlmimisel koheselt kaitsta 50 000 euro väärtuses. Selle summa kogumiseks pangakontole läheks igakuise 50 eurose panusega lausa 83 aastat.

Kindlustussumma alates 15 000 eurot. Traumakaitse 4,90 eurot kuus. Arvuta sobiv kuumakse kindlustuse kalkulaatori abil. Lepingut saab sõlmida internetipangas.

Elukindlustusel on surmajuhtumi puhul ka juriidilised eelised. Nimelt kuulub hoiusele kogutud raha pärandvara alla, elukindlustus mitte. See tähendab, et hoiusest raha kättesaamiseks peab läbima kõigepealt pärimisprotsessi, mis elukindlustuse kättesaamiseks vajalik ei ole. Kontole kogutud raha pärimine võib venida aga üsna pikaks. Lisaks ei tea paljud, et kui pärija on alaealine, on vaja tehingute tegemiseks – näiteks sellesama päritud raha kasutamiseks – taotleda eelnevat kohtupoolset nõusolekut. Kui elukindlustuslepingus on määratud soodustatud isikud, siis kohtuuksi kulutama ei pea. Kiire ja lihtne vahendite kättesaamine on aga oluline, sest raha on viimane asi, millele peaks pere mõtlema, kui lähedane on nende seast lahkunud.

Elukindlustust ei mõjuta ka majanduse tsüklilisus ehk kindlaks määratud summa makstakse välja olenemata majandusolukorrast.

Siiski tuleb meeles pidada, et elukindlustusest ei saa raha n-ö välja võtta – ei korteri sissemakseks, auto ostmiseks ega mingiks ootamatuks kulutuseks. Elukindlustusest saab tuge ainult tervisega seotud probleemide korral. Seega on väga oluline ka ise investeerida või hoiusele raha koguda, et tagada valmisolek kõigiks elu ootamatusteks.

 

Kindlustust pakub Swedbank Life Insurance SE. Tutvu kindlustustingimustega www.swedbank.ee ning vajadusel pea nõu spetsialistiga.

Loe lisaks:

Märksõnad: Elukindlustus