Avalehele
Esimese kvartali enimkaubeldud aktsiad

Esimese kvartali enimkaubeldud aktsiad

Esimeses kvartalis tehti kõige enam tehinguid  kaubandus-, logistika-, tehnoloogia-, tööstus- ja turismisektori aktsiatega.  Eelmise kvartali olulisemad märksõnad olid peamiselt majandustulemused ja dividendid.

Redditi foorumi toel tõusnud AMC Entertainment Holding ja GameStop aktsiad tekitasid huvi ka Swedbanki klientides. Tallinna Kaubamaja teatas, et maksab eelmise majandusaasta eest dividendi 0,6 eurot aktsia kohta.

Hiina päritolu elektriautode tootja Nio eelmise aasta käive ületas 2 miljardi dollari piiri. 2019. aastal oli käive poole väiksem. Tesla 2020. aasta neljanda kvartali kasum oli oodatust väiksem, kuid käive jõudis uue rekordini. Teslale tähendas see kuuendat järjestikulist kasumlikku kvartalit.

Leedu energiakontsern Ignitis andis investoritele teada, et soovib maksta dividendi 57,9 senti aktsia kohta. Lisaks plaanib ettevõte eraldada kasumist 23 miljonit eurot enda aktsiate tagasi ostmiseks.

Veebruari keskpaigas rekordkõrgele tõusnud Twilio aktsia võttis suuna allapoole, kui ettevõte teatas veebruari teises pooles, et emiteerib 1 miljardi dollari väärtuses uusi aktsiaid.

Eastman Kodak teatas, et Covid-19 pandeemia tõttu vähenes eelmisel aastal ettevõtte käive ning aasta lõpetati rohkem kui 500 miljoni dollarilise kahjumiga. Saksa lennufirma Lufthansa sai eelmisel aastal rekordilise ja oodatust suurema 6,7 miljardi euro suuruse kahjumi. Investorid müüsid aktsiat, kuna koroonanakatumiste arv Euroopas püsis esimeses kvartalis kasvutrendis.

Esimeses kvartalis Swedbanki internetipangas enim ostetud ja müüdud aktsiad käibe põhjal:

Instrumentide järjestus tugineb jaanuari, veebruari ja märtsi jooksul Swedbanki internetipanga vahendusel Swedbank Eesti klientide poolt aktsiatega tehtud tehingute väärtustel. Esitatud teave on informatiivne, tegemist ei ole investeerimissoovitusega ega kutsega osta või müüa väärtpabereid või teha muid tehinguid. Teave emitentide tegevuse kohta tugineb nende finantsaruannetel ja muudel avalikel allikatel.

Märksõnad: Aktsiate top, Aktsiaturg