Avalehele
Tallinki jaemüük kolmandas kvartalis kasvas

Tallinki jaemüük kolmandas kvartalis kasvas

Tänu tugevale jaemüügile kasvasid Tallinki kolmanda kvartali tulud eelmise aastaga võrreldes 1,5% võrra. See ületas meie ootuseid 1,1% ehk 3,1 miljoni euro võrra. Samal ajal kui suurem osa muid tuluallikaid vähendasid käivet, kasvasid restoranide ja poodide tulud eelmise aastaga võrreldes 6,1% võrra. Eesti-Soome segmendi käive kasvas 1,4 miljoni euro võrra ja Soome-Rootsi segmendi käive 2,7 miljoni euro võrra. Eesti-Soome segmendi käibe tõus sisaldas ka vähenenud kaubaveo mahtu, mis tänu Eckerö ML Finbo Cargo lisandumisele Muuga-Vuosaari liinile vähenes 2,3% võrra. Tõenäoliselt tõi uue konkureeriva laeva tulek tugevalt alla kaubaveo hinnad, sest kui Tallinki kaubaveo mahud vähenesid eelmise aastaga võrreldes 1,7% võrra, siis kaubaveo tulud vähenesid 6,6% võrra.

Kulude langus aitas kõiki segmente

Kõik Tallinki viis segmenti suutsid kolmandas kvartalis kasvatada ärikasumit. Kui suurem tarbimine kasvatas tulusid, siis Tallinki kulud samal ajal kahanesid. Meie arvutuste järgi langesid kolmandas kvartalis kütuseindeksid ligi 9% võrra. Lisaks tõi Tallink välja langenud hoolduskulud ning väiksemad keskmised sadamatasud. Tallinki kolmanda kvartali keskmine töötajate arv vähenes aastaga 3%. Peamiselt väiksemate kulude tõttu ületas 83 miljoni euro suurune kolmanda kvartali kulumieelne ärikasum EBITDA meie ootusi 8,5% ehk 6,5 miljoni euro võrra.

Madala hinnaga kõrge vaba rahavoo tootlus

Et kajastada Tallinki kasvanud jaemüüki, tõstsime pärast kolmanda kvartali tulemusi Tallinki käibeootusi ja langetasime ärikulude prognoosi. Lisaks lisasime oodatava käibe loodavast Burger Kingi frantšiisiketist Baltikumis. Tehtud muudatused tõstsid meie 2020. aasta puhaskasumi ootuse 52,5 miljoni euroni (eelmine ootus 44,5 miljonit eurot). Meie ootuste järgi on Tallinki 2020. aasta hinna/puhaskasumi suhe P/E 12,3 ja hinna/raamatupidamisväärtuse suhe P/B 0,8. Kusjuures vaba rahavoo tootlus on 14%. Meie hinnangul lubab kõrge vaba rahavoog ja mõistlik laenu tagasimakse graafik Tallinkil 2020. aasta kasumist välja maksta 7 senti dividende aktsia kohta, mis analüüsi koostamisel andis dividenditootluseks 7,3%. Tõstsime Tallinki hinnasihi 1,1-lt eurolt 1,2-le eurole ja säilitasime Osta soovituse.

Tutvu kindlasti Swedbanki soovituste taustteabega.

Käesolevas artiklis toodud väärtpaberi soovitus või sihthind baseerub analüüsil, mis sai valmis 27.11.2019 kell 10:17 ning mis avaldati 27.11.2019 kell 10:18, ent mis ei pruugi olla viimasena avaldatud analüüs. Viimati avaldatud väärtpaberi soovitus või sihthind on kättesaadav Swedbank AS aktsiaanalüüsi üksuse tasulise analüüsiteenuse tellijale.

Märksõnad: Aktsiaturg, Investor, Tallink