Avalehele
Veebruari enimkaubeldud aktsiad Swedbanki internetipangas

Veebruari enimkaubeldud aktsiad Swedbanki internetipangas

Veebruaris tehti kõige enam tehinguid aktsiatega sektoritest nagu tehnoloogia, pangandus, transport, ehitus ja taastuvenergia.

Harju Elekter andis eelmisel kuul teada, et suutis 2020. aasta lõikes tulemusi märgatavalt parandada ja seetõttu makstakse välja ka tavapärasest rohkem dividendi.

Soome võrguseadmete tootja Nokia neljanda kvartali kasum langes võrreldes aasta tagasi sama ajaga oodatust vähem. Nokia siiski hoiatas, et 2021 saab olema ettevõttele keeruline.

Tallinna Sadama eelmise aasta kasum vähenes, kuid ettevõte andis veebruaris investoritele teada, et senine dividendipoliitika jääb paika.

USA lennufirmadest oli veebruari keskpaigaks viimase kolme kuuga teinud suurima tõusu Spirit Airlines, kuna investorid panustasid, et see on üks võitja reisipiirangute leevenedes.

Merko Ehituse aktsia leidis veebruaris ostuhuvi, kuna ehituskontsern plaanib maksta investoritele dividendi.

Exxon Mobili eelmise aasta kahjum oli 22,4 miljardit dollarit, mis on ettevõtte ajaloo suurim. See avaldas veebruaris aktsiale müügisurvet.

Kuigi huvi GameStopi aktsia vastu oli jaanuaris suur, ei leidnud aktsia veebruaris ostuhuvi ning seda asuti hoopis müüma. Sama kehtis ka AMC Entertainment Holdings aktsia kohta.

Veebruaris Swedbanki internetipangas enim ostetud ja müüdud aktsiad käibe põhjal:

Instrumentide järjestus tugineb möödunud kalendrikuu jooksul Swedbanki internetipanga vahendusel Swedbank Eesti klientide poolt aktsiatega tehtud tehingute väärtustel. Esitatud teave on informatiivne, tegemist ei ole investeerimissoovitusega ega kutsega osta või müüa väärtpabereid või teha muid tehinguid. Teave emitentide tegevuse kohta tugineb nende finantsaruannetel ja muudel avalikel allikatel.

Märksõnad: Aktsiate top