Avalehele
Eesti inimesed hindavad pühendumist lastele

Eesti inimesed hindavad pühendumist lastele

Eesti inimesed tunnustavad enim kaasmaalasi, kes pühenduvad lastele või oma kallimale, selgub Swedbanki läbiviidud uuringust.

Rohkem kui poole tuhande inimese kiitustest, mis tehti Swedbank sotsiaalmeedia rakenduse vahendusel, selgus, et eestlased märkavad enim teiste kaasmaalaste pühendumist lastele ja kallimale. Lisaks lastele pühendumisele märgati pühendumist ka tööle, koolile, spordile ja hobidele.

Tööalaselt tõsteti esile – vastupidiselt levinud uskumusele, et nende erialade inimesed on sageli vähe tunnustatud – õpetajaid ja lasteaiakasvatajaid. Ka teised lastega seotud erialade esindajad nagu treenerid ja huviringide juhendajad olid tihti märgitud. Samuti said tähelepanu osaks meditsiinitöötajad ja kogukonna elu eestvedajad.

Kiitus loob usaldusliku suhte

Psühholoog Helgi Toomsalu sõnul on eestlased kitsid kiituse jagajad ning selles osas on meil põhjamaise rahvana kindlasti arenguruumi. Ta toonitab aga, et kiitus ei saa tulla sunnitult, see peab olema siiras ja südamest – lihtsalt suu soojaks kiitusest pole kellelgi kasu.

„Tunnustus on juba see, kui vaatad teisele inimesele säravate silmadega otsa ja ütled aitäh! Me kõik tahame, et meid tunnustatakse. Tahame tunda, et oleme tähendusrikkad. Inimene peab tunnetama, et see, mida ta teeb, on tähendusrikas ka teiste, mitte vaid tema enda jaoks,“ ütles Toomsalu.

„Siiras kiitmine näitab üles teise inimese vastu usaldust ja heasoovlikkust,“ sõnas Toomsalu.

Sinu kiitus ja tähelepanu võib aidata kellelgi leida innustust oma töö tegemiseks või teha lihtsalt päeva paremaks! Kiida oma kolleegi, lähedast või lihtsalt tubli inimese pühendumist Swedbanki Facebooki rakenduses.