Avalehele
Praktika teeb selja sirgeks ja meele teravaks

Praktika teeb selja sirgeks ja meele teravaks

Suvi on käes – esimesed rannailmad kohal ning jaanipäeval üle lõkke hüppamine samuti tehtud. Swedbanki jaoks on suvi alati huvitav aeg, sest just siis saabub panka hulgaliselt särasilmseid praktikante!

Et kõik mõtted ja emotsioonid sellest seiklusterohkest suvest jäädvustatud saaksid, lükkame taaskord käima praktikablogi. Iga nädal ilmub siin uus blogipostitus, kus praktikandid erinevatest osakondadest jagavad muljeid oma suvest Swedbankist. Sel nädalal on kord meie ehk turunduse ja kommunikatsioonipraktikantide käes!

Kes me oleme?

Sel suvel on kommunikatsiooni- ning turundusosakonnas praktikante kolm – Kaie-Mari, Kerly ja Meriliis. Oleme pangas praktikal küll mõnevõrra erinevatel põhjustel, kuid kindlasti julgustas meid kandideerima Swedbanki tugev praktikaprogramm, kus lisaks töötegemisele toimuvad ka erinevad üritused, mis pakuvad võimalusi teiste praktikantidega tutvumiseks ning muljete vahetamiseks. Ja eks eraldi praktikaprogramm näitab ka ettevõtte kohta, et praktikante päriselt oodatakse.

Aga põgusalt meist kõigist ka:

Kaie-Mari – turunduspraktikant. Suvi Swedbankis on minu jaoks uus ja lahe väljakutse, mis kindlasti aitab teada saada, kas turundus on miski, mida magistrantuuri õppima minna. Eelmisel aastal lõpetasin ülikoolis turismi- ja hotelliettevõtluse eriala, kuid kokkupuude panganduse ja suurettevõtte turundamisega on minu jaoks esmakordne. Ülesanded turundusosakonnas on senini olnud väga mitmekesised: olen tegelenud uue äpi turundustekstidega (äpp on väga khuul, ausalt!), Swedbanki meenetega ning samuti projektidega, mis puudutavad uute esinduste avamisi. Igapäevatöö hõlmab loomulikult ka palju mõttetööd selles osas, kuidas luua kliente kõnetavaid kampaaniaid.

Kerly turunduspraktikant. Alates 11. klassist alates püüdis minu tähelepanu ettevõtlus ning edasi olen tegelenud õpilasfirmaga, osalenud erinevates turundusvaldkonna projektides ning lõpuks jõudnud Changemakers Academy turundus- ja kommunikatsioonijuhiks. Swedbanki praktikaprogramm pakkus mulle huvi, sest õpin Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis ettevõtlust ja projektijuhtimist ning tundsin, et tahan õppida, kuidas suures ettevõttes turundust tehakse. Peamiselt on minu ülesanded seotud igapäevapanganduse, kindlustuste, pensionite ja investeeringute valdkondadega.

Meriliis kommunikatsioonipraktikant. Kui nooremana olin suurema osa ajast balletitunnis ning koolis pakkusid huvi matemaatilised rehkendused, siis endalegi üllatuseks võtsin abituuriumis sihiks minna kommunikatsiooni õppima. Ei ole päevagi kahetsenud! Swedbankis tahan oma oskused tõeliselt proovile panna ning näha, kuidas ühes suurorganisatsioonis kommunikatsiooni tehakse. Peamiselt aitan oma osakonda sisekommunikatsiooniga, panustades sellesse, et kõik meie 2600 töötajat tunneksid ennast informeerituna ning kaasatuna. Samuti abistan sotsiaalmeedia teemadega ning ühtlasi aitan näiteks Arvamusfestivali kommunikatsiooni poolega.

Kuigi me kõik oleme Swedbankis praktikal olnud juba üle nelja nädala, on vahepeal tunne, nagu oleksime alles eile esimest korda Liivalaia peamajja sisenenud. Kui töö on huvitav, siis läheb ka aeg kiirelt. Nii tore on, et juba esimestel päevadel kaasati meid erinevatesse projektidesse ning meie arvamust päriselt kuulatakse.

Kuna oleme Swedbanki kui praktikakoha kohta kuulnud palju positiivset, siis olid meil majja tulles ka kõrged ootused. Me ei pidanud pettuma, sest majas sees on veel ägedam, kui see väljapoole paistab.

Kick Start 2019 startis! 

Eelmisel nädalal algaski ametlikult praktikaprogramm Kick Start. Avaüritusel nägime lõpuks ka teisi noori, kes on meiega samal positsioonil teistes osakondades. Nii tore oli kuulda, kui erinevate taustadega noored on omale Swedbanki praktikakohaks valinud. Pank ei ole ainult majandustudengitele, vaid pangas on võimalik töötada ka siis, kui oled õppinud näiteks ämmaemandaks, keeleteadlaseks või hoopis keemikuks. Sellise taustaga inimesed on meie selleaastaste praktikantide seas täiesti olemas! Ehk loete järgnevatel nädalatel juba ka nende kirja pandud ridu.

Just nii rõõmsalt me suvele vastu lähemegi!

Avapäeva alustasime tutvumismängudega – jää sai kiirelt sulatatud ning leidsime endale palju uusi tuttavaid. Õige pea jagati meid tiimidesse ning läksime koos suurt ja uhket Liivalaia maja avastama – meile korraldati orienteerumismäng. Lahendasime erinevaid ülesandeid ning tegime palju pilte, millest siin mõned huvitavamad:

Praktika Swedbankis on puhas rõõm!
Isegi kui kohviHUBis on järjekord, oskab õige swedpankur endale tegevust leida (tegelikult pole me Swedbankis kunagi nii pikka kohvijärjekorda näinud).

Isegi peale nelja nädalat praktikat pole Liivalaia maja keerukad koridorid ikka veel päris selged ja suutsime orienteerumismängu ajal päris korralikult ekselda. Pidevast treppide ja koridoride vahel jooksmisest oli nii mõnelgi praktikandil higimull otsa ees. Tekkis ka olukord, kus üks tiimiliige kogemata liftist maha jäi (läksime talle kohe järele!).

Parimad tiimid said päeva lõpus väärikalt autasustatud. Kingita ei jäänud aga keegi, sest saabumisel ootas igaüht meist väike üllatus Swedbanki poolt.

Meie avaüritusest valmis ka äge video, mis Kick Starti avapäeva kõige paremini kokku võtab.

Pikad seminaripäevad

Aga ega pangas töötamine ainult lust ja lillepidu ole. Uuel nädalal algas meie harimine Swedbanki teemadel – kuidas pank töötab, kes me oleme ja kuhu tahame jõuda ja palju muid teemasid, mida lahkasime nii grupitöid tehes kui ka esitlusi kuulates. Tore oli näha, kuidas kõik esinejad rääkisid oma tööst ja organisatsioonist sära silmades. Tundsime, et oleme tõesti jõudnud praktikale ettevõtesse, kus töötajad on õnnelikud ning kellele meeldib siin olla. Ja meile meeldib ka!

Kuigi kõik kolm seminaripäeva olid pikad ja sisutihedad, leidsime aega ka kaaspraktikantidega uusi lõunatamiskohti avastada ning treenisime pinksiturniiriks, mida meie uus sõber Mihkel peagi korraldama hakkab.

Väljas on nii ilusad ilmad! Otsustasime päikesest maksimumi võtta ning lõunatasime kaaspraktikantidega väljas. 
Väljas on nii ilusad ilmad! Otsustasime päikesest maksimumi võtta ning lõunatasime kaaspraktikantidega väljas.

Kuigi oleme Swedbankis noored ja rohelised ning kogemus panganduses on väike, siis tõestasid seminaridel esinejad meile, et oleme vajalikud ning nad on meid väga oodanud. Ükskõik mis osakonnast Sa oled, Sinu mõtted ja ideed on teretulnud. Ja eks ikka endal on ka uhke tunne olla osa nii suurest ettevõttest.

Nüüd aga tõmbame otsad kokku, et teatepulk järgmistele praktikantidele edasi anda. Sel aastal soovime siin blogis luua sama värvikat ja vahvat sisu nagu meie eelkäija Kirke (tervitused Sulle!), kuid veidi teistsugusel viisil. Nimelt tahame näidata, kui äge on elu erinevates Swedbanki osakondades ja selle jaoks võtame appi praktikante üle kogu ettevõtte. Kuni suve lõpuni saate iga nädal meie tegemistele kaasa elada. Stay tuned!

Märksõnad: Praktikablogi