Avalehele
Kuidas korraldada rahatark tüdrukuteõhtu? Kogumispäeviklased soovitavad!

Kuidas korraldada rahatark tüdrukuteõhtu? Kogumispäeviklased soovitavad!

Tüdrukuteõhtu korraldamine on üks kulukas ettevõtmine. Eesti suurimas rahatarkuse grupis Kogumispäevik tõstatati teema, kuidas siis ikkagi korraldada üritus nii, et rahakotti väga suurt auku ei jääks. Koondasin kokku grupiliikmete nipid, millest saad ehk isegi šnitti võtta.

1. Tüdrukuteõhtu eelarve samal päeval

Üks kogumispäeviklane sõnas, et nemad läksid Tallinna vanalinna tüdrukuteõhtut tähistama rahata ning hankisid tegevusteks raha alles kohapeal. „Meil oli kaasas korv miski nänniga, mida müüa. Lõpuks oli raha isegi taksoga koju sõitmiseks, lisaks oli nalja oi kui palju – meeletult vahva kogemus 0 kuluga,“ meenutas ta.

Teine sõnas, et sellise plaani korral peab olema kindel, et ka pruut on nõus. „Ütlesin enda sõbrannadele kohe, et mina linna peale asju müüma nõus ei ole minema, sest see oleks minu jaoks peo ära rikkunud ehk selle jaoks peab pruuti tundma täielikult, et talle selline asi meeldib,“ leidis ta. „Mõnele meeldivad väga mööda-linna tegevused, teine ei taha neist kuuldagi.“

2. Kodune spaaõhtu mõnusa näksiga

„Meie tüdrukuteõhtu möödus hea filmi, imemaitsva toidu ja mõnusa spaaõhtu (kodused maskid jms) saatel. Soovitan ka uurida näiteks mõnda massööri, kes käib kodus ja teeks pruudile ühe mõnusalt lõõgastava massaaži,“ kirjeldas grupiliige.

3. Tegevuste nimekiri

Kui tahate pruudile anda rohkem otsustusvabadust, siis pange tema jaoks kokku nimekiri tegevustega, mis annavad erineva arvu punkte. Pruut saab ise tegevused valida ning peab lõpuks kindla arvu punkte kokku saama. „Mulle see mõte väga meeldis. Rentisime puhkemaja, teel sinna lasime pruudil ülesandeid teha ning kohale jõudes tegime koos süüa ja siis olid juba teised mängud varuks,“ selgitas üks grupi liige.

4. Kõigepealt paika kindel summa, mis summa eest üritus korraldada

„Eelmine suvi, kui tüdrukuteõhtut korraldasime, leidsime üldsegi, et odavam on kogu nädalavahetuseks Eestist ära minna – tähtis on tõesti vaid õige seltskond ning siis pole eraldi atraktsioone vajagi, kui koos on nii lõbus,“ sõnas üks kogumispäeviklane. Teine lisas: „Leppige kokku üks eestvedaja, kellele iga osaleja saab saata oma maksimumpanuse, oluline on, et kõik jäävad anonüümseks. Siis on ühine eelarve kenasti teada ja saab hakata vaatama, mis selle eest osta või tellida.“

5. Minimaalsete kuludega tüdrukuteõhtu

„Meie ainus ühine kuluartikkel oli külaliskorteri rent. Terve päev keerles selle ümber, et pruut pidi ülesannete abil meie käest oma peiu vabaks saama (eelnevalt oli filmitud video keldris kinni olevast peiust ja ka vabaks laskmise hetk). Ülesanded olid pruutpaari või pruudiga seotud ja just neile olulistes asukohtades,“ meenutas üks kogumispäeviklane. „Iga tüdruk oli valmistanud oma firmaroa, mille siis salaja vahepeal korterisse toimetasime. Õhtu lõppes hea-parema toiduga, pruut luges pruudivannet ja hiljem käisime saunas ning mängisime tähed muusikas mängu. Pulmapäeval kinkisime pruudile nende igaühe firmaroogadega retseptiraamatu, et värske abikaasana menüüd laiendada.

6. Tutvused, tutvused, tutvused

„Korraldasime tüdrukuteõhtu kahe nädalaga ja eelarve oli 50 eurot nägu. Konks oli selles, et kasutasime ära võimalikult palju tutvusi: pruut sai tuttavalt jumestajalt meigi; sõbranna, kes oli ühtlasi juuksur, tegi soengu; minul on isiklik T-särkide ettevõte ja disainisin seal meile kõigile särgid ning igasugused ülesannete lehed disainisin ise Canvas. Samuti oli pruudi pikaajaline suur soov tsikliga sõita, ka see unistus sai ellu viidud tänu tutvustele. Ühesõnaga tuleb suu lahti teha ja uurida, kes keda teab, ja nii saab super ägeda õhtu, muideks ka taskusõbralikult,“ soovitas kogumispäeviklane.