Avalehele
10 000€ võitnud neiu on mobiiliäpi fänn ja raputab telefoni siiani

10 000€ võitnud neiu on mobiiliäpi fänn ja raputab telefoni siiani

Jalutame koos Kätriniga kohvikusse ning juba esimesest hetkest peale on tunda, et tegemist on kindlasti ühe kõige õnnelikuma inimesega, keda ma täna kohtan. Kätrinil on tõesti põhjust eluga rahul olla: ta võitis Swedbanki mobiilipanga kampaania loosimises 10 000 eurot ja tema sügavpruunid silmad peegeldavad siirast tänulikkust.

Milline inimene sa oled?

Ma olen hästi uudishimulik ning mulle meeldib reisida, uusi kohti ja inimesi avastada. Mulle tõesti meeldib proovida ja katsetada. Ma olen hästi ettevõtlik ja kui midagi on korraldada, siis mina tõenäoliselt olen see, kes ütleb, et läheks, teeks ja prooviks. Hetkel ma töötan kindlustuses ja mul on seal väga kihvt tiim. Aga ma olen töötanud Swedbankis ja olnud tööl ka Elisas.

Kuidas sa võidust teada said?

Olin parasjagu tööl ja nägin, et mulle helistab panga number 888 algusega. Minu jaoks oli suur üllatus, kui mulle tutvustuse käigus öeldi, et sa vist juba aimad, mille pärast ma sulle helistame. Tegelikult ma sel hetkel veel ei aimanud üldse ning ütlesingi, et päriselt ei saa ma hästi aru, miks te mulle helistate. Siis aga öeldi, et sina oled võitja mobiilimängus ja ma ütlesin muidugi “Jess!”.

Ma mäletan seda, et ma olin eelmisel õhtul arutanud paari tuttavaga, et huvitav, millal see võitja juba välja öeldakse. Kuidagi oli selline tunne, et mul olid juba plaanid olemas ja mulle just kui tundus, et ma peaksin see aasta võitma. Kõlab võib-olla liigse enesekindlusena, aga see tuli kuidagi väga lihtsalt mul üle huulte.

Kui ma pärast siis ütlesin lähedastele, et ma tegelikult ka võitsin, siis ema ütles kohe, et mis sa teed nalja, et selliseid nalju ei tehta. Ma olin muidugi väga rõõmus. Tööst oli väga raske mõelda ja pool tundi läks selleks, et see uudis mulle kohale jõuaks. Aga kuna mul olid kohe selle telefonikõne järele koosolekud, siis ma õnneks ikka tööpäeva lõpuni olin teisel lainel ja siis õhtul kodus jõudis kõik lõplikult kohale, et vau-vau! See šokk oli suur ja tahtmine üles-alla hüpata niisamuti.

Mis su esmased mõtted olid kui oma võidust teada said?

Esimene mõte oli, et äkki tehakse nalja. See ei saa kindlasti tõsi olla, see on nali. Aga kuna telefonivestluses mulle helistaja juba teadis, et see on kindlasti võitja esimene mõte, siis ta kordas väga veenvalt mitu korda, et see ei ole nali ning see on päriselt tõde. Pärast saadeti mulle veel ka sõnum ja seal oli ka kirjas, et sa oled päriselt ka võitnud. Seega see kõik oli väga kindlustandev, sest muidu jääks küll pärast kõne lõppu mõtlema, et kas see päriselt ka oli just võimalik, et mina nüüd niimoodi võitsin. Aga siis lugesin veel sõnumi ka läbi ja sain kinnitust, et küllap see siis tõesti ongi nii. Kui ma poleks pangast juba nii ammu töölt ära läinud, siis oleksin ilmselt arvanud, et vanad kolleegid teevad mulle nalja.

Aga lõplik kindlus tuli siis kui raha kontole laekus ja nägin, et ahah, olemas. Siis tekkis see tunne, et nüüd peaks plaani tegema, et mitte aasta pärast öelda, et kuidagi elasin selle raha lihtsalt ära. Seega mõtlesingi, et mis saaks olla parem plaan kui uuendada seda, mis on su enda ümber iga päev ja saada endale uusi mälestusi reisides.

Kas sa hoidsid tollel päeval seda uudist enda teada või rääkisid kohe ka kolleegidele?

Üks mu kolleeg kuulis kõrvalt seda hetke, kui mulle helistati ja ta ütles: “Misasja!”. Siis ma rääkisin talle seda ja ütlesin, et ma ei suuda seda uskuda ja ta ütles, et tema ka ei suuda.

Teistele töökaaslastele rääkisin siis, kui summa oli laekunud ja viisin neile sefiiritorti. Kolleegid ütlesid, et nad ei tunnegi kedagi, kes oleks päriselt niimoodi võitnud sellist summat ja ütlesid muidugi, et nad kavatsevad kindlasti ka järgmine aasta Swedbanki raputamise mängus osaleda. Lisaks nentisid nad, et päris hea on näha, et keegi tuttav võidab, sest see tekitas tunde, et päriselt ka on võimalik võita.

Kuidas su lähedased selle uudise peale reageerisid?

Kõik arvasid eranditult, et ma teen nalja, kuid olid väga õnnelikud. Ma kordasin ennast mitu korda ja sain teada, et kui ennast piisavalt palju korrata, siis inimesed hakkavad uskuma. Ma pidin umbes kolm korda ütlema, et ma ei tee nalja ning ma päriselt ka võitsin. Kõigi esimene küsimus oli, et mis ma nüüd teen selle rahaga, kuid ma ütlesin, et ma veel ise ka ei tea täpselt, kuid kodu uuendamine oli tõesti juba plaanis.

Kuidas sa võidetud 10 000 eurot kavatsed kulutada?

Osa tahaksin paigutada enda kodusse, et natukene seda värskendada. Ühe toa tahaksin täielikult uuendada, et anda sinna uus funktsionaalsus ja hingamine ning võib-olla saavad teised toad ka oma osa. Plaanin võiduraha kasutada ka Kuubale reisimiseks, kuid kindlasti ei kulu kogu raha sinna, sest tahaksin võimalikult palju ka teistes riikides ringi vaadata. Ja siis mingi osa rahast olen jätnud lahtiseks, et mõelda mida siis veel teha. Reeglina ma olen selline inimene, et enda sissetulekutest osa alati säästan ja ma arvan, et ka siin paigutan mingi osa summast kuskile investeeringutesse.

Kui palju sa kasutad Swedbanki mobiiliäppi?

Ma olen Swedbanki mobiiliäpi igapäevane kasutaja ja ma teen sealt praktiliselt kõik maksed – kommunaalmaksed, telefoniarved – kasvõi kassajärjekorras oodates.

Kuna kõik minu arved tulevad elektrooniliselt, siis on väga lihtne ja mugav äpis tegutseda, sest see hoiab mu aega palju kokku. Ma ei kujutaks oma elu enam teistmoodi ettegi, sest ma olen lihtsate lahenduste kasutaja. Ma olen ilmselt tõesti Swedbanki mobiilirakenduse kasutamise musternäidis (naerdes).

Kas telefoni raputamine tõmbas sulle mõnikord ka liigset tähelepanu?

Ma arvan, et mobiilidega tegelemine on nii levinud, et see, kas ma vaatan kontojääki raputades või ülevalt alla tõmmates ei tõmba eriti kellegi tähelepanu. Seega kui korra seda tööle sisse astudes või lõunale minnes raputada, siis see ei jää küll eriti kellelegi silma. Ma raputan tegelikult endiselt ka pärast võistlust, kuigi ma tean palju mul kontol raha on, aga see harjumus jäi kuidagi sisse.

Milline on sinu seos Swedankiga?

Swedbank oli mu esimene pikaajaline tööandja ja ma olin seal kokku 8 aastat. Ma töötasin kõigepealt kooli kõrvalt ja ma olin klienditeeninduses väga erinevates valdkondades. Ma juhtisin ka mingi hetk kahte tiimi ja ka teenindusvaldkonda, aga siis ma suundusingi edasi Elisasse ja sealt siis juba kindlustusse. Ma sain Swedbankist väga palju oskusi ja teadmisi ka selles osas, kuidas mina tahan tulevikus oma rahaasju ajada ja valikuid teha. Täna ma olen vaid Swedbanki klient, kes kasutab aktiivselt mobiilipanka, aga ka muid teenuseid.

Mida sa arvad sellest, et Swedbanki mängu võitis panga endine töötaja?

Ma arvan, et üheltpoolt Swedbank kindlasti korraldab oma loosimisi väga suure hoolega. Kahtlejatele ütlen rahustuseks, et ma täna ei tööta Swedbankis, raha tuli minu kontole ja ma kellelegi selle eest tõesti ühtki teenet võlgu pole. Ma olen tänulik ja õnnelik nagu iga võitja.

Miks oled just sina see inimene, kellel oli 10 000 eurot puudu?

Väga hea küsimus. Ma arvan, et väga palju on inimesi, kes tunnevad, et nad vajaksid seda summat või et nad oleksid seda väärt ja neil oleks hea mõte, mida rahaga teha. Miks aga mina selle sain, ma ei oska seda öelda- ju siis pidi nii minema. Ma arvan, et positiivne mõtlemine oli seekord minu poolt. See ongi abstraktne ja ma olen siiski väga tänulik.  Kindlasti tuleks teistel järgmine aasta edasi proovida ja uskuda imedesse. Ei tohi lõpetada proovimist, sest mina ju tegin samamoodi.

Ajakiri Digi valis hiljuti Swedbanki äpi Eesti parimaks mobiilipangaks. Kui sinu nutiseadmest on Swedbanki äpp veel puudu, saad selle tasuta alla laadida Google Play’st või App Store’ist.