Avalehele
3 põhjust, miks kasutada mobiiliteavitusi

3 põhjust, miks kasutada mobiiliteavitusi

29.06.2017

Kas oled kunagi nii pingsalt oodanud raha saabumist kontole, et vaatad interneti- või mobiilipangas iga minuti järel kontoseisu? Või oled jätnud maksmata arve, sest oled selle lihtsalt unustanud? Või jäänud poes piinlikku seisu, kuna kontol pole piisavalt raha? Swedbanki kliendid ei pea selliste asjade pärast enam muretsema, sest nüüdsest saadab pank neile mobiiliteavitusi.

Swedbank uuendas oma mobiilipanka ja pakub nüüd Androidi kasutajatest eraklientidele kiireid mobiiliteavitusi kontol toimuvatest tehingutest. iOSi kasutajatele saavad teavitused kättesaadavaks kuu aja jooksul. Uuenduse abil on võimalik saada operatiivset infot nii laekunud summade, saabunud e-arvete, kontojäägi limiidi piirini jõudmise kui ka e-arve maksmise tähtaja lähenemise kohta. Mobiiliteavituste aktiveerimiseks tuleb Swedbanki mobiiliäpp uuendada.

Mobiilipank saadab automaatseid teavitusi ka laenumakse õnnestumisest või ebaõnnestumisest ja juhul kui e-arve makse ebaõnnestub. Miks on mõistlik kasutada mobiiliteavitusi?

Hoia aega kokku

Aeg on tänapäeval inimeste jaoks üks igavene defitsiit. Mobiilipangas kulub kontojäägi vaatamiseks vaid paar sekundit, sest seda saab telefonist vaadata ka panka logimata. Kontojääk ilmub mobiilipanga avalehele telefoni raputades või tirides. Enam ei pea aga kontojäägi kasvamise kohta info saamiseks telefoni isegi raputama! Telefoni saabub teavitus, kui kontojääk suurenes. Et ka laekunud summat näha, tuleb teavitusele vajutada, sisestada telefoni turvakood, muster või avada telefon sõrmejäljelugejaga.

Ka ei pea enam muretsema piinlike momentide pärast kassajärjekorras, sest mobiilipank annab teada, kui kontojääk hakkab kriitilise piirini jõudma. Samuti tuletab telefon meelde, kui järgneva 24-tunni jooksul on vaja maksta e-arve.

Ülevaade rahaasjadest

Arvete tasumine, kontojäägi seis või palgamakse ootamine – nüüd  on võimalik oma rahaasjade üle veel paremat ülevaadet omada. Kas sõber ikka kandis laenusumma tagasi? Või kas müüki pandud kõrvaklappide eest on raha juba laekunud? Kas ajakirja tellimuse eest sai e-arve makstud?

Kõige kiirem ja operatiivsem info saabub nüüd telefoni kiirelt ja mugavalt, ilma ühtki lisaliigutust tegemata. Ükski e-arve ei unune ega jää unustamise tõttu maksmata.

Ootamatud arved pole enam ootamatud

Mobiiliteavituse abil on võimalik saada kiiret infot ka selle kohta, kui e-arve maksmise tähtaeg läheneb. Nii ei pea vahetult enne tähtaega muretsema, kas kontol on piisavalt raha või mitte. Teavitus tuleb 24 tundi enne maksetähtaja saabumist ja vaid juhul, kui tegemist on käsitsi makstava e-arvega.

Kliendid saavad ise valida, milliseid teavitusi nad oluliseks peavad ja need ise teenuste seadete alt mugavalt sisse/välja lülitada.