Avalehele
4 küsimust mobiiliteavituste kohta

4 küsimust mobiiliteavituste kohta

30.06.2017

Swedbank uuendas oma mobiilipanka ja pakub nüüd oma Androidi kasutajatest eraklientidele kiireid teavitusi kontol toimuvatest tehingutest. Uuenduse abil on võimalik saada operatiivset infot nii laekunud summade, saabunud e-arvete, kontojäägi limiidi piirini jõudmise kui ka e-arve maksmise tähtaja lähenemise kohta.

Uuendus tekitab ilmselt paljudes ka küsimusi. Vastame neist kõige levinumatele.

Kuidas võtta kasutusele mobiiliteavitused?

Mobiiliteavituste aktiveerimiseks tuleks Swedbanki mobiilipangas avada „Seaded“ ja valida nimekirjast „Mobiiliteavitused“. Pärast mobiiliteavituste aktiveerimist saate  oma pangakontole määrata soovitud teavitused. Valida saab järgmiste teavituste vahel: raha laekumine kontole, kontojääk on jõudnud määratud piirini, laenumakse õnnestus/ebaõnnestus, saabus e-arve, e-arve makse ebaõnnestus ja e-arve maksmise tähtaeg läheneb). Pärast teavituste määramist ja sätete salvestamist jõuab soovitud informatsioon otse Teie mobiiliekraanile.

Kas mobiiliteavitust kasutades on kõrvalseisjal võimalik näha kontole laekunud palgasummat?

See ei ole võimalik. Mobiilipank teavitab kasutajat raha laekumisest, ent just turvalisuse huvides teavitus laekunud summat ei näita. Et ka laekunud summat näha, tuleb teavitusele vajutada, sisestada telefoni turvakood, muster või avada telefon sõrmejäljelugejaga. Seejärel näeb kasutaja ka laekunud summat.

Millal tulevad mobiiliteavitused ka iPhone`le?

iOS operatsioonisüsteemi kasutatavad kliendid saavad mobiiliteavitusi kasutama hakata juulikuu jooksul. Kuna Swedbanki mobiilipanga kasutajate seas on 73% Androidi-kasutajaid, siis tulime esimesena välja uuendusega just neile.

Kas saan ise teavitused ka maha keerata?

Kliendid saavad ise valida, milliseid teavitusi nad oluliseks peavad ja need ise mugavalt ”Seaded” menüüst mobiiliteavituste seadete alt sisse/välja lülitada .. Kui olete oma nutiseadet välja vahetamas, soovitame eelnevalt mobiiliteavitused oma vanas nutiseadmes välja lülitada.

 

Swedbanki mobiilipank on Eestis enim allalaaditud tasuta finantsteenuse rakendus. Selle saab nutitelefoni või tahvlisse laadida Google Play’st või App Store’ist.

Vaata lisa: https://www.swedbank.ee/mobiilipank.