Avalehele
4 põhjust, miks ärikliendina mobiilipanka kasutada

4 põhjust, miks ärikliendina mobiilipanka kasutada

17.07.2017

„Saan põllu peal kiired maksed ära teha ja pole vaja isegi arvutit avada! Mobiilipanga abil hoian meeletult aega kokku,“ selgitas Eesti ühe suurima maasikafarmi omanik Paavo Otsus, miks ta mobiilipanga kasutusele võttis.

Põhjuseid, miks ettevõtjad peaksid mobiilipanka kasutama, on aga veelgi.

Rahvusvahelise lao- ja kassatarkvara tootja Erply asutaja Kristjan Hiiemaa sõnul on ta ärikliendi mobiilipanka kasutanud juba aastaid. “Eelkõige annab see hea ülevaate ettevõtte rahaasjadest. Ükski ettevõtja ei peaks 2017. aastal rahaasjades sõltuma igapäevaelus arvuti, internetipanga või pangakontori kättesaadavusest,” lisas ta.

Mis on aga populaarseimad põhjused, miks ettevõtjad on kasutusele võtnud mobiilipanga?

1. Vabadus, kiirus ja mugavus

Ärikliendi mobiilipank annab võimaluse juhtida ettevõtte rahaasju sealt, kust kõige paremini sobib. Ükskõik, kas oled parasjagu tööpäeva järel jõusaalis treenimas, ootad lennujaamas oma lendu või seisad poes kassajärjekorras. Tingimuseks on vaid nutitelefoni ja mobiililevi olemasolu. Ülevaade oma ettevõtte rahaasjadest pole veel kunagi nii mugav olnud!

2. Igapäevased rahaasjad toimeta märkamatult

Ärikliendi mobiilipangas on võimalik algatada ja kinnitada makseid, vaadata kontode ja krediitkaartide seisu, ning liikuda mugavalt ühe rakenduse sees era- ja ärikliendi mobiilipanga vahel. See muudab igapäevaste rahaasjade ajamise oluliselt kiiremaks. “Näiteks mina kinnitan raamatupidaja ülespandud makseid tihti just põllu peal olles,” avaldas maasikaettevõtja Paavo Otsus.

3. Pangakaardi kadumise pärast pole vaja muretseda

Swedbanki mobiilipanga äriklientidest kasutajatel, kel taskus Android operatsioonisüsteemiga telefon, on nüüd võimalik oma pangakaarte mugavalt nutitelefonis hallata – nii kaarte blokeerida kui ka kümne päeva jooksul taasaktiveerida. Näiteks kui ettevõtte pangakaart kaob ära, ei pea enam panka helistama, et kaarti sulgeda, vaid saab paari sekundiga mobiilist kaardi blokeerida, et keegi ei saaks seda halbade kavatsustega ära kasutada. Samamoodi saab mobiilis ka kaardi taasaktiveerida.

4. Mobiilipank on sama turvaline kui internetipank

Mobiilipangas on võimalik vaid sekundite jooksul muuta ka kaardi kasutuslimiite. Seda saab teha kuni maksimaalsete kaardi kasutuslimiitideni ja antud rakendus on kättesaadav vaid ettevõtte seaduslikule esindajale. Mobiilipanka kanduvad üle samad õigused, mis on ettevõtte seaduslik esindaja internetipangas ettevõttega seotud isikutele määranud.

Mobiilipanga saab enda nutitelefoni alla laadida Google Play`st või App Store`st. Uuri mobiilipanga kohta rohkem SIIT!.