Avalehele
6 nippi, kuidas väikese eelarvega sünnipäeva pidada

6 nippi, kuidas väikese eelarvega sünnipäeva pidada

Tihti nõuab sõprade ja pere keskis sünnipäeva pidamine suuri väljaminekuid. Populaarse rahatarkuse grupi #Kogumispäevik liikmed jagavad ideid, kuidas pidada tore sünnipäev nii, et see rahakotti auku ei teeks.

1. Lase kingituste asemel tuua söögi- ja joogipoolist

Nii mõnigi Kogumispäeviku grupi liige soovitas kavalat nippi, mis aitab pidada toreda peo, aga oluliselt väiksema eelarvega. Nimelt on nad loobunud sünnipäevakingitustest, mille asemel palutakse külalistel tuua hoopis toidu- ja joogipoolist. Nii on sünnipäevalapsel vähem ettevalmistusi teha ning ka peo eelarve tuleb väiksem. Üheks võimaluseks on välja valitud retseptid külaliste vahel ära jagada. Nii saab olla kindel, et sünnipäevalauale jõuavad õiged toidud. “Sünnipäevalapsel oli üks India kokaraamat, kust kõigile retseptid laiali jagati. Tulemuseks oli äge laud omavahel hästi sobivate roogadega,” tõi üks Kogumispäeviku grupi liige näite.

2. Mõtle toidukoguste peale

Kui otsustad siiski ise süüa teha, on soodsam teha paljude suupistete asemel hoopis suurtes kogustes paar erinevat rooga. Nii läheb toidutegemisele vähem raha ja aega ning ka külalistel saab kindlasti kõht täis. Kuigi võib katsetada uusi retsepte, siis tegelikult sobivad sünnipäevalauale väga hästi ka kodused toidud. “Pakkusin sünnipäevalistele seljankat. Alguses olid kõik kohkunud, kuid see maitseelamus on neil tänaseni meeles!” avaldas üks grupi liige.

3. Tee ise kodus tort või kook

Tihtipeale on poest tordi või koogi ostmine suurem väljaminek, eriti kui on oodata palju külalisi. Ise sünnipäevakoogi valmistamine võib tulla oluliselt odavam. Ka kodus tehtud kook võib välja näha nagu poest ostetud, tuleb vaid sirvida erinevad retsepte ja kaunistamise nippe internetist. „Mulle meeldib teha küpsisetorti ja see kuidagi ägedalt kaunistada. Minu meelest tuleb vahva, endal on põnev mõelda seda ja küpsisetort maitseb nii hästi! Pinterest on tordikaunistamise ideid täis,“ soovitas üks grupi liige.

4. Veeda sünnipäev vabas õhus

Kogumispäeviku grupi liikmete suureks murekohaks oli ka sünnipäeva asukoht. Nõustuti, et hea ilma korral võib külalisi näiteks vastu võtta koduaias. “Tarisin kõik pleedid, vaibad ja padjad õue, korjasin aiast lauale värsket toidukraami, kaevasin garaažist välja pallimängud ning tegime koduaias sünnipäevapikniku,” jagas üks Kogumispäeviku grupi aktiivne liige. Kui aga puudub aed, on ka palju teisi võimalusi veeta sünnipäev vabas õhus. Pidupäeva võib mõnusalt tähistada näiteks pargis, RMK matkarajal, rabas või hoopis telkides.

5. Palu kingitus panna ümbrikusse

Kuigi restoranis sünnipäeva pidamine võib tunduda hirmkalli variandina, siis jagavad Kogumispäeviku grupi liikmed nippi, kuidas sünnipäevalaps saab õhtustada hoopis tasuta! “Pean sünnipäeva restoranis ning palun külalistel tuua kingituseks ümbriku, mille eest maksan õhtu lõpuks arve,” jagas grupiliige. Nii ei pea mõtlema ettevalmistuste, kingituste, koristamise ega eelarve peale ning muretsemise asemel saab rahulikult seltskonda nautida.

6. Planeeri pidu pikalt ette

Kindlasti võiks sünnipäeva pikemalt ette planeerida. Nii on võimalik aegsamini pidupäevaks raha kõrvale panna või planeerida kokkuhoidu mõnest muust valdkonnast. Samuti tasub meeles pidada, et tihti on võimalik saada kliendikaardi olemasolu korral poodidest sünnipäevasoodustusi või isegi kingitusi. Seega otsi välja oma kliendikaardid ning uuri, ehk saad vajalikud ostud teha palju soodsamalt.