Avalehele
9 võimalust, kuidas teenida lisaraha

9 võimalust, kuidas teenida lisaraha

09.03.2018

Selleks, et parandada oma rahalist seisu võib püüda kulusid kärpida või hoopis tulusid suurendada. Hiljutise Rahaasjade Teabekeskuse uuringu järgi teenis koguni 42% eestimaalastest viimase aasta jooksul põhisissetulekule lisaks täiendavat tulu. Populaarsemad lisaraha teenimise viisid olid vabakutselisena erinevate teenuste osutamine nagu näiteks veebilehtede kujundamine, tekstide tõlkimine, muusika esitamine, pildistamine ning majapidamistööde tegemine nagu koristamine, remonditööd ja laste hoidmine.

Kui ka sina soovid lisaraha teenida, siis hinda oma võimalusi ja loodetavasti annavad järgnevad soovitused sulle uusi ideid!

Hakka kohalikuks giidiks

Tunned oma kodulinnas hubaseid kohvikuid, huvitavaid parke ja muuseume? Showaround.com pakub kohalikele võimalust teha turistidele oma elukohas ekskursiooni ning selle eest tasu saada.

Hoia lemmiklooma

Kui su sõbrad lemmikloomahoidjat ei vaja, siis Facebooki grupis Koerahoidja otsitakse väga sageli koerahoidjaid. Sarnane grupp on olemas ka kassihoidjatele!

Teeni oma auto abil lisaraha

Autoga lisaraha teenimine on imelihtne, kui sul on a) auto, b) nutitelefon ja c) veidi aega.

Nii Taxify kui ka Uber pakuvad Tallinnas inimeselt inimesele transporditeenuse osutamise võimalust ja kõike vajalikku, et saaksid oma muidu valdavalt hoovis parkiva auto abil raha teenida. Väidetavalt teenivad mõned juhid iganädalaselt Uberit või Taxifyd sõites üle 800 euro. Kui teenust osutada põhitöö kõrvalt, on summad arusaadavalt küll väiksemad, kuid paarsada eurot nädalavahetusega teenida pole sugugi võimatu.

Kui sul on auto, aga endal pole võimalik sõiduteenust osutada, võid sõiduvahendi ka Autolevi abil välja rentida. Kui sul on aga hea asukohaga parkimiskoht, mida ise pidevalt ei vaja, saad selle Barkingu abil välja rentida.

Teeni raha vabakutselisena

Kui sa oskad hästi videosid teha, teed käsitööd või muud vahvat, siis reklaami oma oskust lehel www.vabakutselised.com. See lehekülg vahendab turvalist suhtlust teenusepakkujate ja teenuste otsijate vahel. Inglisekeelse alternatiivi leiab aadressil www.freelancer.com.

Tee juhutöid

Kui sul on püsiv töökoht olemas, aga graafikus leidub aegajalt sisustamata hetki, siis on juhutööotsad sinu jaoks hea võimalus. Hetkel saadaolevaid tööampse leiad erinevates tööportaalidest, näiteks lehelt GoWorkaBit.

Tee oma vanast kellegi uus

Milleks hoida enda kapis asju, mida sa ei kasuta, aga millest võiks rõõmu tunda keegi teine. Mitmetes linnades korraldatakse regulaarselt kirbuturgusid, kus on võimalus oma vanade asjade eest raha teenida. Kui sa ei soovi ise müüa, siis on poode, mis võimaldavad nädalaks ajaks boksi rentida ja oma asjad sinna müüki panna. Kõige lihtsam variant on aga oma asjad üles pildistada ning internetiavarustesse müügiks riputada.

Hakka testkliendiks

Paljud ettevõtjad on huvitatud sellest, kuidas kogeb klient nende poes käimist või milline on teeninduse tase. Ettevõtted nagu Dive Group ja Service Check pakuvad tööd testklientidele, kes peavad hindama teeninduse erinevaid tahke.

Tõlgi tekste

Kui valdad keeli, saad end kirja panna näiteks leheküljel Tekstiabi, kus otsitakse erinevaid keeli valdavaid tõlke (nii elukutselisi, tõestatud töökogemusega vabakutselisi kui ka lihtsalt vabakutselisi). Tõlke soovija teeb börsile pakkumise, tõlkijad kandideerivad ja valitakse parim pakkuja. Sõltuvalt tõlkekeelest võib tõlkija teenida 8-25 eurot 1800 tähemärgi (tühikud kaasa arvatud) eest, mis on umbes lehekülg teksti. Sellest läheb maha lehekülje vahendustasu.

Vahenda kinnisvara renti või halda kinnisvara

Hoia silmad ja kõrvad lahti – võib-olla on su tuttavatel või sugulastel kinnisvara, mis seisab või on vähe kasutusel. Paku välja, et hakkad seda välja üürima, võttes ise kokkulepitud protsendi rentimise ja üüriliste leidmise eest. Võid pakkuda ka vara haldamist: koristad pärast üürniku lahkumist ja sead uue üürniku jaoks korda, annad võtmed üle jne.

 

Võimalusi lisaraha teenimiseks on veel palju. Nii või teisiti, alati pea meeles, et ükskõik, millise viisi sa valid, vii end enne kurssi vastavate seaduste ja maksudega. Vastasel juhul võib lisaraha teenimine tuua sulle kasu asemel kahju.

 

Artikli koostamisel on kasutatud Liisa Aaviku originaalartiklit