Avalehele
Kuidas teha oma lapsele Smart-ID?

Kuidas teha oma lapsele Smart-ID?

25.07.2017

Hea uudis kõigile lapsevanematele! Teie lapsed vanuses alates 6. eluaastast saavad nüüdsest mobiili- ja internetipangas kasutada isikutuvastuseks Smart-ID-d ja seda täiesti tasuta.

Algklassilapsed internetipanka tihti ei satu, kuid mobiilipangast oma kontojäägi vaatamine on mugav ka neile. Nii on ka lapsevanemal hõlpsam, sest laps ei pea helistama emale-isale, et teada saada, kui palju on kaardil raha. Lisaks mobiilipangale saab Smart-ID abil sisse logida ka e-kooli ja paljudesse teistesse keskkondadesse.

Kui sa veel ei tea, mis on Smart-ID ja kuidas see su elu lihtsamaks teeb, vaata lähemalt siit.

Mida on vaja lapsele Smart-ID avamiseks?

Smart-ID konto loomiseks on vaja lapse ID-kaarti ja teada tuleb ka PIN1 koodi. Kui laps on üle 15 aasta vana ja tal on juba Mobiil-ID, saab ta Smart-ID aktiveerida ka Mobiil-ID abil. Protsess on üsna lihtne, kui järgid alltoodud juhiseid.

Alustuseks tuleb laadida lapse nutitelefoni Smart-ID äpp, tuvastada lapse isik arvuti kaudu ning seejärel peab lapsevanem kinnitama registreerimise ID-kaardi või Mobiil-IDga.

Kuidas avada lapsele Smart-ID, kui tal on olemas ID-kaart

  1. Laadi lapse nutitelefoni Smart-ID äpp App Store’ist või Google Play‘st. Ava äpp ja järgi instruktsioone kuni selle hetkeni, millal palutakse minna Smart-ID registreerimise veebilehele reg.smart-id.com.
  2. Ühenda oma arvuti külge ID-kaardi lugeja ja ava arvuti veebibrauseris reg.smart-id.com.
  3. Palu lapsel reg.smart-id.com lehel oma ID-kaardiga sisse logida. Selleks on tarvis teada tema ID-kaardi PIN1 parooli.
  4. Seejärel tuleb lapsel reg.smart-id.com lehele sisestada telefoni ekraanil Smart-ID äpis kuvatav kood, lisada enda kontaktid ning saata lapsevanemale Smart-ID avamise kinnituskiri. Kirja saab edastada meili teel või mõne muu kanali kaudu samalt veebilehelt.
  5. Ava lapsevanemale laekunud kinnituskirjas olev link ja allkirjasta enda Mobiil-ID või ID-kaardiga lapse Smart-ID kasutamise tingimused ja taotlus. See võtab mõne minuti.
  6. Smart-ID hakkab lapse telefonis tööle paari minuti jooksul pärast taotluse allkirjastamist lapsevanema poolt.

Kuidas avada lapsele Smart-ID, kui tal on olemas Mobiil-ID

  1. Laadi lapse nutitelefoni Smart-ID äpp App Store’ist või Google Play‘st. Ava äpp ja järgi instruktsioone .
  2. Äpp annab teate, et Smart-ID registreerimiseks on tarvis lapsevanema luba. Selleks tuleb lapsel Smart-ID äpist saata kinnituskiri meili või mõne teise suhtluskanali kaudu lapsevanemale.
  3. Ava lapsevanemale laekunud kinnituskirjas olev link ja allkirjasta enda Mobiil-ID või ID-kaardiga lapse Smart-ID kasutamise tingimused ja taotlus. See võtab mõne minuti.
  4. Smart-ID hakkab lapse telefonis tööle paari minuti jooksul pärast taotluse allkirjastamist lapsevanema poolt.

 

Laps saab interneti- ja mobiilipanka kasutada siis, kui lapsevanem on talle vastava lepingu sõlminud. Teenust pakub Swedbank AS. Tutvu teenuste tingimustega www.swedbank.ee ja konsulteeri pangatöötajaga.