Avalehele
Nutikad kogujad annavad nõu: 6 võimalust lisaraha teenida

Nutikad kogujad annavad nõu: 6 võimalust lisaraha teenida

Vaevalt leiduks inimest, kes ei tahaks oma põhipalga kõrvalt lisa teenida. Populaarse Facebooki rahatarkuse grupi #Kogumispäevik liikmed jagavad nippe, kuidas seda teha.

Tee tööampse

Viimasel ajal on eriti aktuaalne olnud maasikapõldudel töötamine. Kogumispäeviku grupi liikmete seas on see olnud populaarne lisateenistuse viis. Mõned on juba aastaid maasikate korjamisel abis käinud ning ka uusi huvilisi on palju. Uutel abikätel soovitatakse talude töökuulutusi sirvida nii töötukassa veebilehelt kui ka “Tule #maaleappi” Facebooki lehelt.

Kellele põllul marjade korjamine ei istu, saab lisa teenida teisi juhu- ja hooajatöid tehes. Näiteks pakutakse nii aia-, koristus- kui ka ehitustöid, kuid leidub ka teisi võimalusi. “Kunagi tegin degustatsioone poodides või kuskil messidel ka ajutist müügitööd, maskottides olen ka ringi hüpanud,” kirjeldab üks grupi liige. Mitmed on käinud riigieksamite välisvaatlejaks, andnud järeleaitamistunde või töötanud taustanäitlejatena.

Hoia lapsi

Paljud Kogumispäeviku grupi liikmed tegelevad põhitöö või õppimise kõrvalt lastehoiuga. See on eriti levinud just noorte ning lastega kodus olevate vanemate seas. “Sealt tuleb mõni kuu ikka päris korralik lisa,” kinnitas Kogumispäeviku grupi liige.

Veeda aega lemmikloomadega

Loomasõbrad saavad lisaraha teenida koeri jalutamas käies või lemmikloomadele hoiuteenust pakkudes. Näiteks teenib üks grupi liige tunnise jalutuskäigu eest viis eurot. Teine grupi liige sõnas, et teenib ainuüksi koerte jalutamisega kuus vähemalt sada eurot. “Hoiukodu praegu väga ei ole, sest inimesed reisimas ei käi, aga sellelt teeniks muidugi suurema lisasissetuleku,” lisas ta, kuid hoiatas, et klientuuri kogumine võtab samas jällegi aega.

Lisaraha kodust lahkumata

Selleks, et oma igakuiseid sissetulekuid suurendada, ei ole tingimata üldse vaja kodust välja minna. Näiteks võib osutada teenuseid, mis nõuavad vaid arvuti ja internetiühenduse olemasolu. Nutikad grupiliikmed on lisateenistuseks tegelenud keeletoimetusega, tõlketööga, kirjutanud artikleid ja õpetanud isegi hiina keelt või tegelenud raamatupidamisega. Raha võib teenida ka tasustatud küsitlusi täites, tekste litereerides ning andmeid sisestades.

Tee hobi rahaks

Mitmed ettevõtlikud Kogumispäeviku liikmed on pannud hoopis enda hobi raha teenima. “Sõidan rattaga Wolti ja tegelikult teenib sellega isegi rohkem kui põhitööga. Lisaks saab korraliku füüsilise koormuse,” sõnas üks grupi liige. Mitmed teised tegelevad näiteks käsitööga või küpsetamisega. Leidub ka neid, kes aitavad üritusi korraldada või on omale treeneriameti selgeks õppinud ja viivad läbi eratrenne.

Müü üleliigne maha

Veel üks lihtne viis lisaraha teenimiseks on riiete või muu üleliigse müümine. “Tasub kodus ringi vaadata, äkki kapitühjendus viib ka mööblimüügini ning kokkuvõttes saab koju rohkem ruumi, jääb rohkem aega ja energiat muude asjadega tegelemiseks,” soovitas üks grupiliikmetest.

 

Kui soovid rohkem nõuandeid, kuidas säästlikumalt elada, raha koguda ja investeerida, liitu #Kogumispäevikuga ja kuula Kogumispäeviku podcaste.