Avalehele
Peagi avame uue viipemakseid pakkuva mobiiliäpi

Peagi avame uue viipemakseid pakkuva mobiiliäpi

08.02.2018

Oleme Swedbankis töötanud uue mobiiliäpi arenduse kallal, mis olulise uuendusena võimaldab peagi teha nutitelefoniga viipemakseid. Uue mobiiliäpi testversioon jõuab klientideni aasta esimeses pooles, mil soovijad saavad ühtlasi rakendust testida ja oma mõtteid ning ettepanekuid jagada.

Viipemaksed on muutunud igapäevaseks

Viipemaksete funktsionaalsuse loomine on vajalik, kuna inimeste käitumisharjumused on viimasel ajal märkimisväärselt muutunud ning nutitelefonist on saanud igapäevane vahend rahaasjade ajamisel. Nii suurenes mullu märkimisväärselt Swedbanki mobiilipanga kasutajate arv, jõudes Eestis 270 000 aktiivse kasutajani. Neist veerand miljonist inimesest kasutab mobiilipanka igapäevaselt 56 protsenti. Jõudsalt tõusis ka viipemaksete populaarsus – 2017. aasta lõpuks oli välja antud üle 300 000 viipekaardi, millega ainuüksi detsembri jooksul tehti üle miljoni makse PIN-koodi sisestamata.

Need protsessid näitavad selgelt, et meie kliendid on igati valmis järgmiseks sammuks viipemaksetega, milleks pole füüsilist kaarti poes vajagi. Juba lähitulevikus saab telefoniga poes maksta, pannes selle lihtsalt makseterminali lähedale.

Uus mobiiliäpp valmis koostöös klientidega

Kaasame uue mobiilipanga arendamisesse ka kliente. Swedbank on kodupank väga paljudele inimestele, seetõttu tahame alati pakkuda uuenduslikke ja mugavaid lahendusi. Uue rakenduse loome koostöös klientidega, sest usume, et just nemad oskavad meile kõige täpsemini öelda, mida ja kuidas peaksime mobiilipangas lahendama.

Uue rakenduse testversioon ilmub aasta esimeses pooles. Sealjuures on oluline märkida, et uus mobiiliäpp toetab vaid tugevaid isikutuvastusvõimalusi, mis tähendab, et sinna paroolikaardiga logida ei saa. Selleks tuleb kasutada turvalisemaid lahendusi nagu Smart-ID, Mobiil-ID või PIN-kalkulaator.

Senine mobiilipank jääb testimise ajal alles

Paralleelselt uue testversiooni väljatulekuga jääb esialgu alles ka senine Swedbanki mobiilipank. Soovitame testimise perioodil kindlasti alles hoida ja kasutada mobiilipanga praegust rakendust, kuna erinevalt testversioonist sisaldab see kõiki mobiilipanganduse funktsioone.

Esialgu saab Swedbanki uue mobiiliäpi viipemakseid kasutada üksnes Androidi operatsioonisüsteemiga nutiseadmetes. Loodetavasti otsustab Apple tulla varsti oma lahendusega ka Baltikumi turule, töö selle nimel käib.