Avalehele
Swedbank avas mobiilsed viipemaksed ja tutvustab uue äpi esmaversiooni

Swedbank avas mobiilsed viipemaksed ja tutvustab uue äpi esmaversiooni

19.09.2018

Alates 18.09 on Swedbanki klientidel võimalik kasutada uue äpi esmaversiooni Swedbank 2019 Eestis, mille saab alla laadida Google Play ja App Store äpipoodidest. Esimesena Eestis pakub rakendus uue kasutajakogemuse ja värske kujunduse kõrval Androidi kasutajatele ka täiesti uut võimalust teha mobiilseid viipemakseid.

Mobiiliga maksmiseks tuleb poes oma telefoniga terminali puudutada just nagu kaardiga tehtavate viipemaksete puhul. Täpsem info siin: www.swedbank.ee/mobiilimaksed

Uus äpp toob kaasa täiesti uue lähenemise panganduses. Kui enamasti tuuakse turule valmistoode, siis seekord arendatakse uut äppi koostöös klientidega. See tähendab, et avame rakenduse juba n-ö beetafaasis, et inimesed saaksid äppi proovida ning meile disaini ja kasutusmugavuse kohta tagasisidet anda. Vastavalt tagasisidele teeme meie omakorda äppi paremaks ja lisame lähikuudel järjest uusi kasutusvõimalusi.

Viipemaksete populaarsuse kasv ning inimeste digiharjumuste muutumine annavad aluse eeldada, et üsna pea muutuvad mobiilsed viipemaksed sama populaarseks nagu kaardimaksedki. Swedbanki praeguse mobiilipanga kasutajate arv on kasvanud juba 290 000 inimeseni, mis on peaaegu pool meie digitaalselt aktiivsete klientide hulgast, ning ainuüksi augustis tegid meie kliendid pea 2,4 miljonit viipemakset. Kutsume kõiki huvilisi üles katsetama nii uut äppi kui ka mobiilseid viipemakseid ning meile tagasisidet ja soovitusi jagama.

Esialgu saab uue äpiga Swedbank 2019 Eestis:

  • teha mobiilseid viipemakseid (ainult Androidiga telefonides);
  • teha riigisiseseid makseid;
  • näha kontojääki, konto väljavõtet ja tehingute detaile;
  • hallata oma pangakaarte;
  • saata Swedbankile teenuse kohta tagasisidet.

Mobiilsete viipemaksete võimalust saab kasutada vaid Androidi operatsioonisüsteemiga nutiseadmetes, kuna Apple’i tooted toetavad praegu ainult Apple Pay funktsiooni, mis ei ole veel Balti riikides kättesaadav. Swedbank loodab mobiilse viipemakse Apple’i nutiseadmetes kasutusele võtta niipea, kui Apple’i tingimused muutuvad.

NB! Swedbank 2019 Eestis on vaid piiratud funktsionaalsusega rakendus ning ei asenda senist mobiiliäppi Swedbank Eestis. Igapäevaste pangaasjade korraldamiseks tuleks praegune äpp kindlasti alles hoida.

Lisainfo Swedbank 2019 Eestis rakenduse ja mobiilsete viipemaksete kohta siin: www.swedbank.ee/mobiilimaksed.