Avalehele
Uuendame open banking platvormi

Uuendame open banking platvormi

14.02.2018

Alates sellest kui avasime novembris Swedbanki avatud panganduse ehk open banking platvormi, on selle Sandbox testkeskkonnaga liitunud üle 1000 arendaja ning koostöös on loodud juba üle 400 test-rakenduse. Äsja lisasime testkeskkonda uusi võimalusi: https://www.swedbank.com/openbanking/

Praeguseks liitunud 1000 arendaja hulgas on inimesi paljudest riikidest. Pooled neist on Rootsist, 12% Lätist, sama palju Leedust ja 6% Eestist. Ülejäänud 21% hulgas on esindatud riigid üle kogu maailma, alates Soomest ja lõpetades Uus-Meremaaga.

Sandbox’i lisandus mitmeid lisavõimalusi

Täiendame ja parandame pidevalt avatud panganduse keskkonda, et see toimiks hästi ideede ja uute lahenduste jagamise kohana. Meie põhieesmärk on leida pangale partnereid, kellega koos saame luua uusi finantsteenuseid Swedbanki enam kui seitsmele miljonile kliendile.

Viimases versioonis arendasime edasi dokumentatsiooni ning lisasime rohkem makseviise nii Rootsi kui ka Baltimaade turule. Samuti annavad sisselogimis- ja tingimustega nõustumise lehtede näidised nüüd põhjalikuma ülevaate kliendi registreerimissammudest.

PSD2 regulatsioon avardab pangaklientide võimalusi

Jaanuaris jõustunud uus Euroopa Liidu maksete direktiiv (PSD2) võimaldab pangaklientidel lubada oma pangakonto andmete ligi ka teisi ettevõtteid. Uue regulatsiooni kohaselt peavad pangad kliendi soovil seda infot kliendi jaoks turvalisel viisil kolmandatele osapooltele pakkuma. Swedbanki open banking platvorm teebki klientide jaoks võimalikuks oma andmete turvalise jagamise ning avab teistele ettevõtetele võimaluse koostöös pangaga klientidele uusi teenuseid luua.  Swedbanki open banking platvorm on avatud kõigile, alates iseseisvatest arendajatest ja lõpetades rahvusvaheliste ettevõtetega.

Open banking ei mõjuta veel otseselt Swedbanki kliente, testkeskkonnas kasutatakse testandmeid, mitte reaalseid kliendiandmeid. Enne tõelistele kliendiandmetele ligipääsu võimaldamist kontrollime hoolikalt partnerite tausta. Samuti ei tee Swedbank mitte ühtegi liigutust ilma kliendi vastava nõusolekuta. Kõik lahendused, mida kliendiandmeid kasutades soovime luua, sünnivad klientide teadmisel ja nõusolekul.

Märksõnad: Fintech, Open Banking