Avalehele
Viipemaksete maht on viimase kuuga kahekordistunud

Viipemaksete maht on viimase kuuga kahekordistunud

13.12.2017

Pea kaks kuud tagasi tõusis viipemakse limiit 10 eurolt 25 euro peale. Suurem limiit motiveerib inimesi rohkem viipega maksma – novembris kasvas viipemaksete arv kuises võrdluses ligikaudu 70% ja maht 110%.

Suurem osa maksetest alla 25 euro

Swedbanki eraisikute panganduse juhi Kaie Metsla sõnul kasvab viipemaksete arv jõudsalt ja viipamine on muutumas tavapäraseks makseviisiks. “Novembris tegid meie kliendid juba üle 740 000 viipemakse kokku summas 4,5 miljonit eurot,“ ütles Metsla ning lisas, et viipemaksetel on kindlasti veel kasvupotentsiaali, sest 75% kõikidest maksetest Eestis jääb alla 25 euro piiri ehk kolm ostu neljast saab teha viibates.

Ainuüksi Swedbank on väljastanud ligi 300 000 viipekaarti. Viipemakse võimalust pakuvad nii suuremad kaubandusketid kui ka väiksemad müügi- ja teeninduskohad. „Kaupmeeste tagasiside põhjal saame öelda, et suurem limiit motiveerib neid viipemakse võimalust oma külastajatele tutvustama,“ sõnas Metsla.

Viipekaardid on turvalised

Viipetehingu teostamiseks peab kaart olema terminalile väga lähedal, seega märkamatult ja n-ö möödaminnes ei ole võimalik viipemaksetehingut teha. Aeg-ajalt võib süsteem küsida PIN-koodi ka väiksemate ostude puhul, seega viipetehinguid ei ole siiski võimalik lõpmatuseni järjest teha ja selline piirang on seatud samuti turvalisuse huvides.