Avalehele
Hei, noor! Vii oma roheidee ellu Prototron Junioris!

Hei, noor! Vii oma roheidee ellu Prototron Junioris!

Swedbank on kaasasutaja seni 93 vinget ideed elule aidanud Prototroni rahastule. Kuni 18. märtsini saavad koolinoored kandideerida Prototron Juniori ettevõtlusprogrammi, kus ellu viia ideid, mis lahendavad mõnda igapäevaelulist probleemi.

Auhinnaraha parimale ideele on 1000 eurot ning kõik finaali jõudvad viis meeskonda saavad oma prototüübi elluviimiseks 300 euro väärtuses krediiti. „Ettevõtlus ja innovatsioon kuulub juba väga paljude noorte ellu. See generatsioon mõtleb järjest rohkem sellele, kuidas maailma paremaks muuta väikeste, igapäevaste lahendustega. Oleme sel aastal fookusesse võtnud eelkõige keskkonnahoiule suunatud ideed – puhas elukeskkond, jäätmed, ringmajandus, nutikas tootedisain – valdkond on lai, milles oma tehnoloogilise ideega lahendusi otsida ja katsetada,“ selgitas Prototroni tegevjuht Jana Budkovskaja.

Mulluse konkursi võitsid kolm Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi noormeest, kelle ideeks oli ukselink, mis desinfitseerib ennast ise, et aidata vältida viiruste ja bakterite levikut. Tänaseks on neil käes Prototron Juniori programmi võit, Junior Achievement õpilasfirmade 2021. aasta konkursi innovatsioonipreemia, loodud ettevõte UV Link OÜ, sisse antud patenditaotlus, taskus koostööleping maineka lukutootjaga AS Valnes ja plaan taotleda arengutoetust EASist.

Prototron Junior ootab ettevõtlusprogrammi osalema 13-19-aastaseid noori, kes mentorite abiga saavad oma ideid katsetada ja ellu viia. Osalemiseks tuleb noortel esitada taotlus ja tutvustada oma ideed, kuidas mõnda igapäevaelu kitsaskohta või probleemi saaks tehnoloogia abil lahendada. 20 ideed liiguvad edasi programmi, kus noored arendavad ühe kuu jooksul oma idee mentorite toel sellisesse faasi, et seda saaks päriselt ellu viia. Finaali pääsevad viis parimat, kellele antakse oma prototüübi elluviimiseks 300 euro väärtuses krediiti.

Prototron on Swedbanki, TalTechi ja Tehnopoli asutatud rahastu, mis aitab luua tehnoloogiliste ideede prototüüpe, et maailma muutvad ideed ja tooted jõuaksid kiiremini turule.