Avalehele
Hakkajad noored muudavad Teslasid rentides linnad keskkonnasõbralikumaks

Hakkajad noored muudavad Teslasid rentides linnad keskkonnasõbralikumaks

Kellele ei meeldiks sõita ringi mugava, stiilse ja usaldusväärse Teslaga, säästes keskkonda nii heitgaasidest kui ka ülearu toodetud autodest ning aidates linnadel võita ruumi juurde inimeste, mitte parkimiskohtade jaoks? Noored ja julged Beast Rendi asutajad pakuvad just seda võimalust, andes Teslasid rendile kas või minuti kaupa.

Meie Swedbankis usume, et ettevõtted nagu Beast Rent ja Tesla on väga õigel teel, pakkudes jätkusuutlikke tooteid ja teenuseid, mis tekitavad kasutajates häid emotsioone. Tänu sellele saavad inimesed teha kestlikke valikuid, kaotamata elukvaliteedis. Just nii on võimalik jõuda keskkonda säästvate lahendustega massideni ning päriselt maailma muuta.

Kes või mis siis ikkagi on Beast Rent?

Autode rendi- ja jagamisteenust pakkuv Beast Rent sai alguse Tallinnas 2020. aastal, mil ettevõtte asutajad, nüüdseks tegevjuht Anna-Maria Mikaberidze ja tehnoloogiajuht Micha Mazaher otsustasid lõpetada halbade autorendikogemuste ajastu ning rajada uue, järjepidevalt häid elamusi pakkuvaid Teslasid rentiva firma.

„Idee sündis rahulolematusest. Lõppematu seeria halbadest kogemustest renditeenuse pakkujatega viis loogilise järelduseni: turul ei ole teenust, mis oleks päriselt mugav, põnev, vastaks klientide soovidele ja ootustele, ning seda järjekindlalt,“ jutustab Anna-Maria Mikaberidze. Ühel veebruarikuisel päeval sõbraga õhtustades otsustaski ta asutada uue firma. Vaid mõni kuu hiljem rentis verivärske ettevõte oma veebilehe kaudu välja esimesed Teslad, sama aasta detsembri keskel tuli välja juba ka Beasti mobiilirakendus, mille on praeguseks alla laadinud üle 65 000 inimese, ning edu saadavad tuhanded rahulolevad kliendid.

Lühirent vähem kui viie minutiga

Vähem kui kolmeaastane Beast Rent pakub võimalust rentida täiselektriline Tesla alla viie minutiga või ka pikemalt ette broneerides, seda nii Tallinnas, Tartus, Pärnus kui juba ka Riias, Vilniuses, Prahas ja Helsingis. Kontaktivaba teenus töötab mobiilirakenduse kaudu ööpäev läbi ja hinda arvestatakse minuti kaupa, kuid võimalik on auto rentida ka päevaks-paariks või terveks nädalaks. Kes tahab, sõidab lühikese otsa linna sees, kes soovib sõita kaugemale, võib masina võtta ka ühest linnast ja tagastada teises, ületades kas või riigipiire. Paindlik, mugav, vinge ja keskkonnasõbralik.

Anna-Maria Mikaberidze on nende omaduste üle väga rõõmus. „Ettevõte rendib välja erinevaid Tesla sõidukeid, pakkudes seejuures alternatiivi auto omamisele, mis omakorda aitab vähendada sõidukite hulka liikluses, optimeerida parkimist ning tänu Teslade täiselektrilisele loomusele vähendada märkimisväärselt nii õhu- kui ka helisaastet,“ sõnab ta. „Teslad on puhta südametunnistusega premium-sõidukid, mis toovad igasse päeva elamusi ja tuntavat rõõmu, millest lihtsalt ei tüdine.“

Tesla omanike võimalus teenida lisa

Kui praegu on Beasti kliendid peamiselt inimesed, kes sõidavad pikemaid otsi, siis lähitulevikus muutuvad kättesaadavaks ka kiired linnasõidud, sest sõidukeid jõuab piisavalt eri mugavuspunktidesse üle linna. Sellele aitab suuresti kaasa ettevõtte uus toode Beast Partners, mille kaudu saavad ka Teslade omanikud oma sõiduki Beasti platvormiga liita, teenides nii lisatulu kui ka rakendades maksimaalselt auto keskkonnasäästlikku potentsiaali.

„Meie inimeselt inimesele premium-teenus on konkurentidega võrreldes väga omanäoline, kuna oleme esimene, kelle eesmärk on eemaldada kogu vaev sõiduki omanike õlgadelt, pakkudes täislahendust peale lõppkasutajate ka sõiduki omanikele,“ selgitab Beasti juht.

Fookuses kiire laienemine

Eduka idufirma meeskonnas tegutseb praegu igapäevaselt 25 inimest, keda ühendab ambitsioonikas eesmärk: muuta erakordne rendi- ja sõiduelamus kergesti kättesaadavaks üle kogu maailma, et saada kõigi number üks valikuks globaalselt.

„Me näeme selgelt, et tempokas laienemine ning seeläbi alternatiivsete võimaluste lähemale toomine igapäevaelus aitab kiirendada üleminekut elektrisõidukitele ning kujundada ümber sõidukite omamise kontseptsiooni ja vajalikkust,“ lausub Mikaberidze, kelle sõnul on kiire kasvu käigus peamine suunanäitaja teenuse kasutaja oma tagasiside ja vajadustega.

Iduettevõttele omaselt ollakse arenguteel käinud kogu kollektiiviga läbi mitmesugustest faasidest, teenust luuakse ja korrigeeritakse käigupealt. Vahel toob see kaasa valearvestusi ja vigugi. Ettevõttes valitsevas õhustikus ei ole need aga taunitavad. Vastupidi, koos mõistetakse, et vigade kogemine ja nendest õppimine seab firma laias plaanis palju kiiremini palju paremasse positsiooni kui see, kui püütaks püsida mugavustsoonis ja teha kõike „korrektselt“.

„Me ei ole perfektsed, kuid anname endast iga päev parima ning Beastis ei ole kunagi olnud häbiasi tõtt vaadata ja öelda, et seekord läks pisut kehvasti. Järgmine kord juba selle võrra paremini!“ on noor ettevõtja kindel.

Põhjused, miks valida rendiautoks just Tesla

Puhtus – süsihappegaasi õhkupaiskamine on minevik. Akude tootmine on Teslade juures kõige keskkonnakahjulikum osa, kuid taastuvenergia kasutamine teeb selle kuhjaga tasa, ka hübriidsõidukitega võrreldes. Kui elekter põhineb näiteks täielikult tuuleenergial, siis on elektriauto kasvuhoonegaaside emissioonid kogu elutsüklit vaadates lausa 90% väiksemad kui sarnase suurusega tavasõidukil.

Rahu ja vaikus – vähem müra nii kasutaja kui ka kaasliiklejate kõrvades.

Sõiduulatus – akude ülesehitus on unikaalne ja fenomenaalne. Beasti autopargis olevate Teslade akumahutavus on keskmiselt 400+ kilomeetrit ühe laadimise kohta.

Disain – Teslat on nimetatud turu parima välimusega täiselektriliseks sõidukiks, mille esteetika on nii auväärne kui ka elegantne.

Jõud(lus) – ka kõige aeglasem Tesla jätab enamiku tavaautodest ja hübriididest pikalt tolmu.

Tarkvara – erinevalt kõikidest teistest sõidukitest uueneb Tesla tihti ja järjepidevalt. See on võimalik tänu pidevatele tarkvarauuendustele, mille täiustused on selgelt tuntavad.

Autopiloot – isejuhtiv sõiduabiline, mis töötab päriselt ja saab ümbritsevast aru.

Swedbanki ärikliendile on Beastist Tesla rentimisel sõidu alustustasu ja minutipõhine sõit hinnakirjast 15% soodsam! Vaata lähemalt.