Avalehele
Et sinu reis sujuks viperusteta ka pärast piirangute leevendamist

Et sinu reis sujuks viperusteta ka pärast piirangute leevendamist

Koroonaviiruse ja üleilmse pandeemia tõttu pidid paljud inimesed muutma oma reisiplaane või need suisa ära jätma. Pandeemiast tingitud piirangud on täna küll leevenemas ning piirid paljude riikide vahel taas avatud, kuid mõte reisikohvri pakkimisest võib tekitada kõhklusi.

Välisministeerium soovitab jätkuvalt reisimist vältida, kuid kui see on siiski vajalik või kindel soov, tasub enne reisile asumist pöörata kindlasti tähelepanu oma reisikindlustuse kaitsetele, reisi tühistamise võimalustele ja muudele olulistele nüanssidele.

Et sul lihtsam oleks, koondasime siia artiklisse kasulikud nõuanded, et sinu reis sujuks viperusteta ka pärast piirangute leevendamist.

Pandeemiat ei ole lõppenuks kuulutatud

Maailma Terviseorganisatsioon ei ole pandeemiat lõppenuks kuulutanud ning jätkuvalt tuleb arvestada, et lennud võidakse tühistada, transpordiühendus erinevate linnade vahel võib olla häiritud või suisa puudulik ning restoranid, majutusasutused, vaatamisväärsused ja rannad võivad olla  suletud. Meetmeid pandeemia ohjeldamiseks hakatakse vaikselt küll leevendama, kuid see toimub erinevates riikides erineva tempoga. Samas ei saa unustada, et piirangud võidakse ka inimeste tervise huvides taaskehtestada, kui olukord seda nõuab. See aga võib tähendada riikidevahelise transpordiühenduse katkemist ning koju tagasi pöördumine võib osutuda keeruliseks.

Kui otsustad reisile minna, ole igaks juhuks valmis, et

  • Sinu puhkus ei pruugi kulgeda planeeritult;
  • piirangute taaskehtestamine võib tuua kaasa lisakulu;
  • sõltuvalt riigist tuleb arvestada kohalike karantiininõuetega.

Reisile minnes tasub ootamatute kulude katteks sõlmida reisikindlustus, mis sisaldab COVID-19 kaitset

Kõige parema ülevaate sellest, mille vastu sinu reisikindlustus sind kaitseb, saad, kui tutvud oma reisikindlustuse tingimustega. Alates 6. maist pakub Swedbank reisikindlustuse kaitset ka COVID-19-ga seotud riskide vastu, et aidata toime tulla ootamatute lisakuludega.

Loe lähemalt: Swedbanki reisikindlustus sisaldab COVID-19 kaitset

Näiteks kaetakse välisriigis osutatud kiireloomulise raviga ning reisi pikenemisega seotud mõistlikud kulud. Samuti kuuluvad kindlustuskaitse alla juhtumid, kus reis tuleb positiivse COVID-19 testitulemuse tõttu ära jätta.

Kuigi hetkel on väga aktuaalne teema just COVID-19 kaitse, tasub siiski meeles pidada, et reisil olles võib juhtuda ka muud ootamatut, mille puhul on reisikindlustusest palju abi. Näiteks meditsiinikaitse alt kuuluvad hüvitamisele juhtumid kui inimene peaks saama viga autoõnnetuses või murdma jalaluu. Samuti kehtib reisitõrke kaitse juhul kui sihtkohas toimub loodusõnnetus või terrorismiakt, mis on katastroofiks kuulutatud ning mille tõttu on ametivõimud keelanud reisi sihtkohas viibimise või on turismiteenuste osutamine peatatud.

Kasulikku lugemist leiab enne reisi ka leheküljelt ReisiTargalt ning sihtriigi ametiasutuste veebilehtedelt.

Kasulikud viited

Kindlustust pakub Swedbank P&C Insurance AS. Tutvuge kindlustustingimustega aadressil Swedbank.ee või lähimas Swedbanki esinduses. Vajadusel konsulteerige asjatundjaga.

Märksõnad: Reis, Reisikindlustus, Reisimine