Avalehele
Kepler Cheuvreux soovitab Fortumi aktsiat müüa

Kepler Cheuvreux soovitab Fortumi aktsiat müüa

Kepler Cheuvreux hoiatab, et Uniperi ostmine suurendab oluliselt Fortumi CO2 jalajälge ja sellel on negatiivne mõju ka aktsia hinnale.

„Me hoiatasime veebruaris, et Fortum on üks Euroopa kommunaalettevõtetest, mis on kõige kaitsetum elektrihindade languse vastu, mida me prognoosisime juba enne koroonaviiruse pandeemiat. Fortum ostab Uniperi ja see teeb ta veel kaitsetumaks elektrihindade languse vastu. Lisaks sellele, peame vastuoluliseks Uniperi ostmist, kuna Fortum ei vähenda sellega enda CO2 emissioone, vaid Uniper kolmekordistab grupi CO2 jalajälje. Põhjamaade ja Kesk-Euroopa elektrihinnad võivad pandeemia tõttu veel langeda, kuid hüdroenergia hind peaks normaliseeruma ja pakkuma mõningast vastukaalu,“ kirjutasid Kepler Cheuvreux analüütikud Fortumi kohta käivas analüüsis.

Fortum kukub „räpasesse“ seltskonda

„Fortumi karm fookus on olnud kõrge dividend (1,10 eurot aktsia kohta on püsinud aastaid) ja see on alati tähendanud tuge aktsia hinnale. Uus CO2 positsioon nõrgestab seda. Fortumi Põhjamaade elektritootmine on üks puhtamaid Euroopas ja see on Fortumile toonud ka puhta energiatootja maine. Meie arvame, et see summa, mis kulutati Uniperi iganenud lahenduste ostmisele, oleks Fortum pidanud investeerima uute tehnoloogiate arendamisse. Investeerimismaailm oleks kindlasti selle vastu huvi tundnud. Uniperi tehing ei tõmba Fortumit mitte ainult „räpasesse“ seltskonda, vaid sellega saab Fortumist ka üks riskantsemaid aktsiaid kogu sektoris,“ kirjutati analüüsis.

Aktsiat soovitatakse müüa

„Me kordame enda „Müü“ – soovitust ja langetame hinnasihi 20 eurolt 15-le eurole,“ seisis analüüsis.

Juriidiline ja avalikustamisele kuuluv teave.

Vaata lisaks: