Avalehele
Noored Kooli 9. lennu näitus „Mille üle oled sina uhke?“

Noored Kooli 9. lennu näitus „Mille üle oled sina uhke?“

Ülemiste linnakus ootab avastamist näitus, mis on pühendatud Noored Kooli õpetajate mõjule. Uurival näitusel „Mille üle oled sina uhke?“ kasutavad õpetajad erinevaid meediume selleks, et uurida ja esitleda muutusi, mida nad nägid Noored Kooli programmi jooksul oma õpilastes ning iseendis. Mattias Malga ja Siim Preimani kureeritud näitusel osalevad 16 õpetajat Noored Kooli 9. lennust.

Alustavale õpetajale on esimesed paar aastat tõeline väljakutse. Lisaks uuele tööle peab õpetaja õppima tundma oma kolleege ja õpilasi. Näituse töödes keskendutakse õnnestumistele ja ebaõnnestumistele ning rõõmudele ja raskustele, mida õpetajatöös kogeti. Samuti uuritakse, mida saavutasid õpilased tänu väga heale õpetajale.

Tänaseks on näitusel osalevad 16 õpetajat koolides töötanud kaks aastat. Selle aja jooksul on võetud vastutus olla väga hea õpetaja ja tehtud nii mõndagi ära ka oma koolis laiemalt. Näituse raames mõeldakse senistele saavutustele ja tulevastele väljakutsetele ning õpetaja rollile ja mõjule Eesti haridusmaastikul üldisemalt. Samas suunab näitus ka külastajaid juurdlema, mille üle nemad uhked on.

„Meil on hea meel, et õpetajad on uhked muutuste üle, mida nad on klassiruumis juba korda saatnud ning õpilaste üle, kellega neil on olnud võimalus koos õppida. Oleme rõõmsad aja üle, mis nad on grupina ühiselt veetnud ning sihtide üle, mis nad on endile edaspidiseks seadnud. Oleme uhked selle üle, et nad on andnud oma panuse selleks, et iga laps Eestis saaks väga hea hariduse,“ räägib Mattias Malk.

Näitus on avatud kuni 22.06.2017 E–L 10.00–16.00.

Valukoja 10, Ülemiste City, Tallinn

Haridusprogrammi Noored Kooli asutasid 2006. aastal Heateo SA ja Swedbank.

 

 

 

Märksõnad: Noored Kooli, Õppimine