Avalehele
6 nippi lisaraha teenimiseks

6 nippi lisaraha teenimiseks

Lisarahast ei ütle ära vast mitte keegi. Kuidas aga lisaraha teenida? Loe Eesti suurima rahatarkuse Facebooki grupi Kogumispäevik nutikate liikmete nippe.

Tee hooaja- või juhutöid

Mõni aitab juba aastaid naabritel muru niita, lehti riisuda või talvel lund rookida. Palju on ka neid, kes käivad suviti taludes abiks marju korjamas. Kui tahad nendega liituda, otsi talude töökuulutusi näiteks Facebooki lehelt „Tule #maaleappi“ ja töötukassa veebilehelt.

Kui maasikad ei paku sulle pinget, võid lisa teenida muude juhu- ja hooajatöödega, näiteks aidata aiamaal, koristustöödes või ehitusel. „Kunagi tegin degustatsioone poodides või kuskil messidel ka ajutist müügitööd, maskoti kostüümis olen ka ringi hüpanud,“ kirjeldab üks grupi liige. Samas on võimalik käia ka riigieksamite välisvaatlejaks, anda järeleaitamistunde, töötada näiteks taustanäitlejatena või leida lisatöö ampse goworkabit’ist.

Hoia lapsi

Paljud Kogumispäeviku grupi liikmed, eriti just noored, hoiavad õppimise või põhitöö kõrvalt lapsi. Sellist lisateenimise võimalust kasutavad ka oma lastega kodus olevad vanemad. „Sealt tuleb mõni kuu ikka päris korralik lisa,” kinnitas üks neist.

Vii lemmikloomad jalutama

Kui sulle meeldivad loomad, on see supervõimalus ühendada omavahel kaks meeldivat asja: käia koertega jalutamas või nende eest hoolitseda kuni omanikud on kodust ära ja selle eest raha teenida. Viis eurot tunnise toreda jalutuskäigu eest ― not bad. Üks grupi liige teenib niimoodi samme kogudes iga kuu vähemalt sada eurot. „Hoiukodu praegu väga pakkuda ei saa, sest inimesed reisimas ei käi, aga sellelt teeniks muidugi suurema lisasissetuleku,“ lisas ta, kuid hoiatas, et piisava hulga klientide kogumine võtab siiski omajagu aega.

Sea sisse mõnus kodukontor

Lisaraha saad teenida ka kodust lahkumata. Näiteks, kui valdad hästi mõnda keelt, kirjutamist või arvepidamist. Sel juhul piisab vaid arvutist ja internetiühendusest, et pakkuda keeletoimetust, tõlketöid, raamatupidamist või mõnda muud teenust, kas või hiina keele tunde. Siin-seal otsitakse ka neid, kes täidaksid tasu eest küsitlusi, litereeriksid tekste või sisestaksid andmeid.

Tee hobi rahaks

Mõtle oma hobidele ning saad ühendada meeldiv kasulikuga. Naudid pedaalimist? Tee trenni ja teeni samal ajal raha kullerina! „Sõidan rattaga Wolti ja tegelikult teenib sellega isegi rohkem kui põhitööga. Lisaks saab korraliku füüsilise koormuse,” sõnas üks Kogumispäeviku grupi liige. Paljud nobenäpud müüvad käsitööd või küpsetisi. Leidub ka neid, kes aitavad korraldada üritusi või on selgeks õppinud treeneriameti ja annavad eratrenne.

Müü ebavajalik nodi maha

Samuti lihtne viis lisaraha teenida on müüa maha riided või muu kraam, mida sul ei lähe enam vaja. „Tasub kodus ringi vaadata, äkki kapitühjendus viib ka mööblimüügini ning kokkuvõttes saab koju rohkem ruumi, jääb rohkem aega ja energiat muude asjadega tegelemiseks,” soovitas üks grupiliikmetest.

 

Kui säästlikum elu, raha kogumine ja investeerimine paneb ka sinus põlema mõne lambikese, siis liitu #Kogumispäevikuga ja kuula Kogumispäeviku podcast‘e. Leiad sealt veel palju väärt nippe.

Märksõnad: Kogumispäevik, noored, Raha