Avalehele
Swedbanki suvepraktika: Kick Start karjäärile ja sõbrad kogu eluks!

Swedbanki suvepraktika: Kick Start karjäärile ja sõbrad kogu eluks!

05.04.2023

Swedbanki Kick Starti praktikaprogramm on mõeldud kõigile, oled Sa noor või vana, tahad lisada värvi praegusele tööelule või anda karjäärile üks kick start. Kinnita turvavöö, sest nüüd jagame Sinuga möödunud aasta praktikantide Helena ja Lisa kogemuslugusid.

Helena unistas pangas töötamisest juba pikalt. Bakalaureuseõppes soov järjest süvenes ning peagi leidis ta erialaga sobiva pakkumise ja unistus täituski. Lisat ajendas Swedbanki praktikale kandideerima eelkõige see, et senine kooli kõrvalt tehtud töö klienditeenindajana restoranis oli end ammendanud. „Lugesin Swedbanki blogist varasemate praktikantide kogemusi ning minu soov kandideerida aina kasvas,“ kirjeldas ta.

Mis teile praktikasuve jooksul enim meelde jäi?

„Meeldejäävaid seiku oli palju, kuid tahan tähelepanu pöörata Kick Starti väljakutsele ehk panime kokku uue ja ägeda noortepanga pakkumise. Protsessi jooksul läbisime põnevaid koolitusi, viisime läbi turu-uuringuid ning teekond lõppes ideede pitching’uga, mis tõi meie tiimile võidu,“ meenutas Helena.

Lisale läks väga südamesse tema praktikajuhendaja, noortepanganduse valdkonnajuht Triin Jalakas. „Tegime regulaarseid kohtumisi, kus ta uuris minult, kuidas mul läheb ning mis on minu mõtted ja tähelepanekud. Ta andis mulle ka põhjalikku tagasisidet ja nõuandeid. Triin innustas mind varjutamisi kokku leppima ning kõikvõimalikest tegevustest osa võtma,“ selgitas Lisa. Ootamatuks, aga väga heaks üllatuseks osutus tema esitamine Eesti Tööandjate Keskliidu korraldatavale Praktik Cum Laude konkursile.

Kas saite pärast praktikat tööle edasi jääda? Kas töötate ka praegu Swedbankis?

Lisal avanes võimalus praktikaperioodi järel Swedbankis tööd jätkata. „Suve jooksul olin rääkinud, et soovin pärast praktikat Swedbanki võimaluse korral tööle jääda. Päev enne praktika lõppu helistas mulle värbamistiimi juht ja pakkus kohta personalivaldkonnas. See positsioon kõlas hästi ja võtsin pakkumise avasüli vastu,“ sõnas Lisa.

Helenal ei olnud aga kohe pärast praktikat võimalust tööle edasi jääda. „Muidugi oleksin tahtnud. Praktikaperiood andis mulle aga hea võimaluse silma jääda ja tutvusringkonda laiendada. Viimane mind panka tagasi ka tõi – kommunikatsiooni ja jätkusuutlikkuse osakonna juht helistas mulle ning küsis, kas soovin tööle tulla. Vastasin jah ning siin ma nüüd olen,“ rääkis ta.

Lisa praegu enam pangas ei tööta, vaid keskendub taas ülikooliõpingutele. „Töötasin pangas küll poole koormusega ja võtsin eksamiteks valmistudes õppepuhkuse päevi, kuid kooli kõrvalt töötamine osutus siiski parajaks väljakutseks ning seega otsustasin selle aasta jaanuarist keskenduda vähemalt praegu vaid õpingutele,“ selgitas ta.

Mis on teie soovitused tulevasele praktikandile?

Helena ja Lisa olid ühel nõul, et võimalustest tuleb kinni haarata, ning kinnitasid, et praktika ongi õppimise koht – seega proovi, katseta, küsi küsimusi ja räägi julgelt kaasa. Helena tõi lisaks välja, et soovitab väga osa võtta praktikaprogrammi üritustest, sest need annavad võimaluse suhelda teiste praktikantidega ja kogemusi jagada.

Ära pelga esimese sammu astumist ehk kandideerimist! Põnevad praktikapakkumised leiad Swedbanki värbamisportaalist.