Avalehele
Eesti tuntuimad kaksikvendadest äripartnerid ja noore ettevõtja preemia nominendid

Eesti tuntuimad kaksikvendadest äripartnerid ja noore ettevõtja preemia nominendid

Kes on Eesti tuntuimad kaksikvendadest äripartnerid? Ei, need, keda Sa mõtlesid, on vennad, aga mitte kaksikud. Küll aga on kaksikvennad digitaalse tooteagentuuri ThorGate Management kaasasutajad Janar ja Ivar Merilo. Kui nende nimi täna veel midagi ei ütle, siis mõne aasta pärast kindlasti.

Kuigi ilmselt paljud arvavad, et vennad ei sobi üldjuhul äri koos tegema, siis Merilod lükkavad selle arvamuse kategooriliselt ümber. “Oleme küll kaksikud, aga niivõrd erinevad inimesed. Võimalik, et just seetõttu meie ettevõtmised tänaseni nii hästi on õnnestunud,” muigas Janar Merilo.

Edu saladus: tugev meeskond

ThorGate Management on digitaalne tooteagentuur, mis on paari aastaga jõudnud miljoni eurose käibeni aastas. Neil on kliente üle terve maailma: näiteks Londonis, Itaalias, USAs, Portugalis. Edu saladus on iseenesest lihtne: tugev meeskond. “Lisaks muidugi tulevikku vaatav pilk ning pidev tahe edasi areneda,” lisas Ivar Merilo. Juba praegu on ettevõte suuresti ekspordile sunatud.  Pikemas perspektiivis näevad nad ThorGate’i 100 protsenti ekspordile suunatud ettevõttena.

Merilod on pärit Pärnust ning keskkoolis õppides osalesid nad tihti üleriigilistel reaalainete olümpiaadidel. „Me olime Janariga üsna samasuguse tasemega, mistõttu oli meil tulemuste saamisel alati väike võistlusmoment,“ rääkis Ivar olümpiaadidel käimisest. Ka keskkooli lõpetasid mõlemad kuldmedaliga.

Ülikooli valikki langes vendadel ühele ja samale koolile ning erialale – majandust ja ärijuhtimist asuti õppima Stockholmi Kõrgemasse Majanduskooli Riias.

Huvitav on see, et kuigi ThorGate tegeleb IT-ga, ei ole kummalgi mehel IT-haridust. „Tänapäeval ei olegi IT-sektoris erialane haridus kõige tähtsam, vaid olulisteks on pigem tahe ja kiire õppimisvõime. Tehnoloogiad muutuvad ruttu ning kogemus tuleb ajaga,“ rääkis Janar. „Arvutite ja infotehnoloogiaga hakkasime iseseisvalt tegelema ja programmeerimist õppima juba keskkoolis, mil tegime ettevõtetele kahekesi veebilehti,“ lisas Ivar

Noore ettevõtja preemia nominendid

ThorGate on tänu väga tugevale disainimeeskonnale saanud oma toodetega mitmeid disainiauhindu. Nende kontori esindusriiulit kaunistavad nii Kuldmunad kui disainiauhindade tunnustused disainiprillide näol. Disain on meeste sõnul üks nende trumpidest. „Meie meeskonnas on vabariigi tipud disaini alal, seda tõestavad ka saadud tunnustused,“ ütles Janar uhkusega. Mis puutub tunnustustesse, siis on senine saak ilmselt alles algus.

Vennad osalesid 2016. aasta sügisel Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoja ning Swedbanki korraldatud noore ettevõtja preemia konkursil, kus jõudsid kolme parima kandidaadi hulka. Võitjaks osutus Markus Villig Taxify’st.

5000€ suurune noore ettevõtja preemia ootab omanikku

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Swedbank ootavad ka tänavu noori kuni 30-aastaseid (k.a) Eesti ettevõtjaid kandideerima 5000 euro suurusele noore ettevõtja preemiale. Preemia ja aasta noore ettevõtja tiitli annab president Kersti Kaljulaid üle 5. oktoobril toimuval pidulikul Eesti ettevõtlusauhindade galal. Kandideerimiseks tuleb 10. septembriks saata digitaalselt allkirjastatuna ankeet ja motivatsioonikiri e-posti aadressile konkurss[at]koda.ee. Oma kandidatuuri võivad esitada ettevõtjad ise, nende töötajad, kliendid või erialaorganisatsioonid jt. Konkursile esitatud kandidaatide hulgast valib võitja välja korraldaja organisatsioonide ja ettevõtjate esindajatest koosnev komisjon. Preemiat rahastab Swedbank AS.

Vaata lisa: https://www.koda.ee/et/meist/noorettevotja.

Foto: Sven Tupits