Avalehele
Looduskosmeetika brändi asutaja tutvustab Eesti puhast loodust välismaale

Looduskosmeetika brändi asutaja tutvustab Eesti puhast loodust välismaale

Pille Lengi, kelle ettevõtlike naiste organisatsioon mullu aasta noorettevõtja nominendiks kuulutas, on võtnud südameasjaks oma looduskosmeetika brändiga Eesti puhast loodust välismaale eksportida.

Aastatel 2011-2013 õppis Pille Lengi Hiinas, Tsinghua ülikoolis. Ajapikku hakkas ta märkama, et 21,5 miljoni elanikuga ja saastunud õhuga Pekingis elamine mõjub halvasti tema nahale.

„Hakkasin nahaprobleemidele lahendust otsima, kuid ei leidnud selleks sobivat looduskosmeetikat. Sain aru, et see on oluline teema ning võtsin endale missiooniks, et looduslikud ja jätkusuutlikud loodustooted oleksid kõigile kättesaadavad,“ meenutas Lengi.

Iga minut arvel

Pärast õpinguid Eestisse tagasi tulnud Lengi hakkas looduslikke nahahooldustooteid arendama ning 2015. aastal tuli ta turule oma looduskosmeetikabrändiga Tilk!. Talle on oluline, et Tilk! tooted oleksid keskkonnasõbralikud ja jätkusuutlikud ning seda põhimõtet järgides korjab Lengi kreemide valmistamiseks kevadel ja suvel pereliikmete ja sõprade abiga kodusaarel Saaremaal väekaid taimi. Lisaks järgib Tilk! pakendite korduvkasutuse põhimõtteid ja pakub klientidele võimalust e-poest kreeme tellides valida uus toode korduvkasutatud topsis ja ilma välise pakendita.

„Ma ilmselt ei teadnud, mis mind ees ootab, aga see on igal juhul olnud väga põnev seiklus,“ meenutas Lengi ettevõtlusega alustamist. Oma firma loomise juures oli talle väga oluline, et tema rahaasjad oleksid alati korras ja pangakontol toimuvat oleks lihtne jälgida. Ettevõtte partneriks valis ta Swedbanki, mille üheks boonuseks oli mugav interneti- ja mobiilipank. Paljuski aitas otsust langetada ka see, et Swedbankis on äriklientidele palju erinevaid pakkumisi ja ettevõttele konto avamine internetipangas käib väga lihtsalt.

Ettevõtte kasvades mõistis Lengi, et kuigi raamatupidamine sujub hästi, võtab sellega tegelemine liiga palju energiat. Kuna Swedbank pakkus äriklientidele lahendust ERPLY Books, otsustas Lengi seda proovida. „Mulle oli väga suureks üllatuseks, et ERPLY Booksi ja Swedbanki vahel toimub automaatne integratsioon ja et panga laekumised lähevad automaatselt üle raamatupidamissüsteemi, mis hoiab kokku väga palju aega,“ ütles Lengi ning lisas, et ettevõtjana on iga minut arvel.

Laieneb välisturgudele

Tänaseks on Tilk! jõudsasti kasvanud ning ettevõtte kõige uuem ekspordipartner asub Tšehhis. Lisaks vaadatakse ekspordi osas Saksamaa suunas. „Tilk! looduskosmeetika on minu viis eksportida Eestimaa puhast loodust ja ökoriigi mainet laia maailma,“ ütles Lengi.

Lengi tunnistas, et suurim tunnustus tema tööle oli see, kui ettevõtlike naiste organisatsioon valis ta mullu aasta noorettevõtja nominendiks. Samas arvas Lengi, et naisettevõtjaid võiks Eestis oluliselt rohkem olla. „Kindlasti soovin näha rohkem ambitsioonikaid ja ettevõtlikke naisi ettevõtluses. Usun, et naistel on väga palju lisandväärtust anda,“ julgustas Lengi oma ideid ellu viima.

Vaata lisaks