Avalehele
Meie Toidukaubad hakkab koostöös Swedbankiga sularaha väljastama

Meie Toidukaubad hakkab koostöös Swedbankiga sularaha väljastama

Swedbank pakub alates maikuu lõpust koostöös Meie Toidukaubad poodidega sularaha väljamakse teenust poekassadest, korraga saab välja võtta 5 kuni 100 eurot.

Kassast sularaha väljavõtmine sarnaneb tavalise sularahaautomaadi kasutamisega: klient ütleb kassas enne ostude eest tasumist teenindajale sularahana väljavõetava summa ning sisestab makseterminali oma pangakaardi PIN-koodi. Seejärel maksab teenindaja soovitud summa poekassast välja ja see võetakse maha kliendi pangakontolt.

Korraga saab välja võtta minimaalselt 5 ja maksimaalselt 100 eurot. Nende vahele jääv summa muutub 5-eurose sammuga ehk välja saab võtta 10, 15 ja 20 eurot. Sularaha väljavõtmiseks on vajalik vähemalt 1-eurone ostusumma, mis tasutakse pangakaardiga. Teenust saavad kasutada kõik Swedbanki kliendid ja teiste Eesti ja välismaa pankade kliendid, kui nende kodupank pole sarnaseid tehinguid keelanud. Sularaha väljavõtmisel lisandub teenustasu 0,25 eurot.

Kaubandusketi juhi Rein Reinvee sõnul on uus süsteem väga oodatud eriti maapiirkondades. “Oleme jõudnud ajajärku, kus järjest rohkem inimesi reisib mööda Eestimaad ringi. Selle põhjuseks on ühelt poolt elatustaseme tõus kuid ka see, et viimastel aastatel ongi maapiirkondadesse rohkem investeeritud. Soovime klientidele elu mugavamaks teha,” lisas Reinvee.

Kuigi pangandus muutub üha digitaalsemaks, vajadus sularaha järele niipea siiski ei kao. Lisaks sularahaautomaatide võrgustikule pöörame tähelepanu ka muudele koostöövõimalustele, mis aitaksid viia sularahateenuse võimalikult paljude inimesteni üle Eesti. Teeme hea meelega koostööd oma partneritega. Soovime, et sularaha oleks inimestele kättesaadav just seal, kus nad oma igapäevaoste teevad ning eriti aktuaalseks muutub see teenus suvel, kui inimesed puhkavad ja mööda Eestit ringi sõidavad.

Sularaha saab välja võtta esilagu umbes pooltest Meie Toidukaupade poodidest, ent kaubanduskett plaanib järk-järgult varustada kõik poed sularahateenusega. Kokku on kaubandusketil 69 poodi.

Swedbankiga koostöös saab sularaha juba praegu võtta välja Coopi ja Grossi poodidest ning Olerexi tanklakettidest. Koostööpartnerite ring laieneb lähiajal veelgi.

Loe lisaks

Märksõnad: Sularaha, Toidu