Avalehele
Swedbanki internetipangas avati esimesena maksevõimalus teistest pankadest

Swedbanki internetipangas avati esimesena maksevõimalus teistest pankadest

Alates 12. maist võimaldab Swedbank esimese pangana Eestis algatada makseid ka teiste pankade kontodelt. Ristmaksete teenust saavad kasutada kõik Swedbanki era- ja ärikliendid, kellel on SEB panga konto Eestis, Lätis või Leedus.

Internetipangas avatud maksete algatamine on järgmine samm, et tuua meie klientideni Euroopa Liidu makseteenuste direktiivi positiivsed mõjud ja muuta pangatoimingud lihtsamaks ja mugavamaks. Eelmisel aastal olime esimene pank, mis kuvas teiste pankade kontoinfot. Nüüd astume sammu edasi ja selleks, et oma erinevates pankades asuvatest rahalistest vahenditest makseid teha, ei pea enam erinevates keskkondades toimetama.

Kliendid saavad soovi korral lisada Swedbanki internetipanka oma teises pangas asuva konto ning alustada makseid teistest pankadest nagu senimaani Swedbanki kontodelt. Täna toetab avatud maksete tehniline platvorm riigisiseseid SEPAmakseid. See tähendab, et konto, millelt ülekanne tehakse ja konto, millele raha laekub, peavad asuma samas riigis. Maksevõimalusi erinevate pankade vahel laiendatakse järk-järgult, vastavalt pankade tehnilisele valmidusele.

Digitaalne kliendisõbralik pangandus osa Swedbanki DNA-st. Seetõttu on pangale oluline avatud panganduse esimeste sammudega sektoris teed näidata. Avatud pangandusega pankade ja litsentseeritud fintech-ettevõtete vahel tekkiv tihedam koostöö toob lisaks mugavusele ja lihtsamale pangaasjade ajamisele pikemas perspektiivis kindlasti kaasa ka täiesti uudseid finantsteenuseid, mille rakendamisel tahame olla esimeste hulgas.

Uus ristmaksete lahendus on üks osa Euroopa Liidu makseteenuste direktiivi PSD2  (Euroopa Liidu teine makseteenuste direktiiv) rakendamisest. Selle eesmärgiks on luua turvaliste ja tõhusate maksete jaoks paremaid tingimusi. Direktiivi rakendamise raames peavad pangad avama oma infrastruktuuri teistele litsentseeritud teenusepakkujatele, mis rikastab finantsturgu uute teenustega ja laiendab klientide võimalusi.