Avalehele
Statistika näitab: meestega juhtuvad autoõnnetused sagedamini kui naistega

Statistika näitab: meestega juhtuvad autoõnnetused sagedamini kui naistega

04.05.2017

Kiputakse arvama, et autoõnnetused juhtuvad kõige sagedamini naistega. Swedbanki kaskokindlustuse statistika näitab, et päris nii see siiski pole. Kõige rohkem kaskojuhtumeid põhjustasid möödunud aastal mehed vanuses 27–32 aastat. Neile järgnesid 30-35aastased naised.

Kõige rohkem õnnetusi juhtub maikuus

Nii meeste kui naiste üheks ohtlikumaks kuuks oli mai – siis on teed puhtad, päike paistab ja kiirused kasvavad.

Kui vaadelda sõidukeid, siis enim juhtus õnnetusi Volkswageni, Toyota ja Audi juhtidega – seda marki sõidukid sattusid ootamatustesse keskmiselt 13 korral päevas. Populaarsete sõiduautode nagu KIA-de ja Škodade puhul oli sama näitaja keskmiselt 4 korda päevas.

Tõsi, õnnetuse peamine põhjus polnud alati sõidukis, vaid tihtipeale hoopis juhi poolt vastu võetud otsustes. Suur osa on ka selliseid juhtumeid, mille toimumist ei saa juht ise mõjutada. Ligi kolmandiku juhtumitest moodustavad klaasikahjud, kus keskmine kahju suurus on pisut üle 400 euro.

15 miljoni euro ulatuses kahjusid

Hea kaskokindlustuse puudumisel on sellise juhtumiga seotud kulud autoomaniku enda kanda ning keskmisest on see märgatavalt kulukam muuhulgas BMW ja Subaru omanikele, samuti nende sõiduki omanikele, kelle esiklaas on väärtusliku lisavarustusega.

Kokku hüvitas Swedbank P&C Insurance AS möödunud aastal sõidukikahjusid ligi 15 miljonit eurot. Võrreldes varasemaga on hüvitatud sõidukikahjude maht kasvanud. 2015. aastal hüvitati klientidele 13,5 miljoni euro väärtuses kahjusid.