Avalehele
“Ma armastan aidata” keskkonnas annetati mullu rekordilised 422 169 eurot

“Ma armastan aidata” keskkonnas annetati mullu rekordilised 422 169 eurot

Eesti inimesed annetasid Swedbanki ja Heateo SA asutatud “Ma armastan aidata” annetuskeskkonna kaudu mullu kokku 422 169 eurot, mis on suurim aastane summa keskkonna ajaloos. Ülekaalukalt enim toetati lastega seotud organisatsioone, kelle toetuseks läks 38% kõigist annetustest. Organisatsioonide võrdluses kogus suurima summa vähiravifond Kingitud Elu.

“2021 oli annetuskeskkonna jaoks mitmes mõttes kasvuaasta,” meenutas “Ma armastan aidata” keskkonna eestvedaja, Swedbanki toetustegevuste juht Merje Klopets. “Suvel liitus seitse uut organisatsiooni, kes said poole aastaga annetuste kogumisele hea hoo sisse. Uute tulijatega koos kasvas keskkonnaga liitunud organisatsioonide arv 60ni, mis annab igale annetajale hea võimaluse leida just endale kõige südamelähedasem algatus, mida toetada,” rääkis Klopets. “Kui aasta esimesel poolel nägime, et annetusi koguneb vaiksemas tempos kui varasemal aastal, siis tänu edukatele annetamistalgutele ja jõulukampaaniale kujunes 2021 suurepäraseks annetuste aastaks. Nagu ka meie jõulukampaania sõnum ütles, on Eesti inimeste süda õige koha peal,” lisas ta.

Enim annetusi kogusid Vähiravifond Kingitud Elu, Tallinna Lastehaigla Toetusfond, Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond, Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit ja Toidupank. Seejuures oli Tallinna Lastehaigla Toetusfond üks neist uutest tulijatest, kes liitus keskkonnaga 2021. aasta suvel.

“Ma armastan aidata” keskkonnas annetati mullu rekordilised 422 169 eurot

„Oleme südamest tänulikud ja väga rõõmsad, et nii paljud inimesed on toetanud enneaegsete vastsündinute raviks vajalike aparaatide soetamist läbi „Ma armastan aidata“ keskkonna,“ ütles Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer. “Tänu sellele, et annetuskeskkond ühendab nii mitmeid heategevusorganisatsioone, on inimestel võimalik toetada just neile kõige südamelähedasemat projekti. Annetamise protsess on lihtne ja mugav, mis on kiire elutempoga inimeste jaoks sageli oluline argument. Annetuskeskkonnas kogunenud summa suuname Tallinna Lastehaiglale täisdigitaalse mobiilse röntgeniaparaadi soetamiseks, mis on tillukeste beebide tervisliku seisundi kontrollimiseks ülimalt vajalik seade,“ kinnitas Kramer.

2021. aasta annetuste kogusumma 422 169 eurot oli ligi neljandiku võrra suurem aasta varasemast. Sellele lisandus Swedbanki võimendus annetamistalgutel ja teistes annetuskeskkonnaga seotud heategevusprojektides, kokku 93 000 eurot.

Keskmine ühekordne annetus oli eelmisel aastal 34 eurot (aasta varem 27 eurot). Kõige suurem osa, 38% annetuste kogusummast läks lastega seotud organisatsioonidele. Viiendik ehk 21% annetustest läks tervise valdkonda, 17% tugeva ühiskonna toetuseks, 16% loomade ja looduse eest seisvatele ühendustele ning 8% haridusvaldkonnas tegutsevatele organisatsioonidele. Kõige suurem ühekordne annetus oli 10 000 eurot, samuti tehti mitu 5000-eurost annetust. Kõige enam tehti annetusi detsembris ja kõige vähem augustis.

“Ma armastan aidata” annetuskeskkonna asutasid Heateo Sihtasutus ja Swedbank 2008. aastal. Tänaseks on “Ma armastan aidata” kasvanud Eesti suurimaks annetusi vahendavaks keskkonnaks, kust iga soovija leiab endale südamelähedase organisatsiooni, keda annetusega toetada. Aastate jooksul on Eesti inimesed toetanud läbi „Ma armastan aidata“ annetuskeskkonna heategevusorganisatsioone enam kui 3,2 miljoni euroga. Rohkem infot leiab www.armastanaidata.ee.