Avalehele
“Ma armastan aidata” keskkonnas sündis talgupäeval uus päevarekord

“Ma armastan aidata” keskkonnas sündis talgupäeval uus päevarekord

“Arvestades nii kõrget inflatsiooni kui ka neid annetusi, mida Eesti inimesed on juba aasta jooksul seoses Ukraina sõjaga tublisti teinud, oli tänavu annetamistalgute tulemust raskem prognoosida. Seda suurem rõõm oli eile õhtul tulemusi lukku lüües, kui selgus, et sündis uus rekord ühel päeval annetuskeskkonnas tehtud annetuste osas,“ rääkis Swedbanki toetustegevuste juht ja annetuskeskkonna “Ma armastan aidata” eestvedaja Merje Klopets. Võrreldes eelmise aasta annetamistalgute päevaga annetasid inimesed „Ma armastan aidata“ keskkonnas 30% enam. „Aitäh igale inimesele, kes eile oma annetuse teele saatis! Selle eest saavad Eesti heategevusorganisatsioonid palju vajalikku korda saata,“ lisas Klopets.

Inimesed annetasid kõige enam Saaremaa Lemmikloomade Turvakodule, millele järgnesid annetused Heateo Sihtasutusele, Kiusamisvabale Koolile ja Eestimaa Loomakaitse Liidule. Kõige suuremad ühekordsed annetused olid 5000-eurone (Heateo Sihtasutusele ja Kiusamisvabale Koolile) ja 1500-eurone (MTÜ-le Vaikuseminutid). Keskmine annetus talgupäeval oli 29 eurot, mis on 4 eurot rohkem kui aasta varem.

Annetamistalgute päeval võimendas Swedbank inimeste tehtud annetusi omalt poolt. Swedbank kannab organisatsioonidele oma osa annetusest üle detsembrikuu jooksul. Võimendus jaguneb heategevusorganisatsioonide vahel proportsionaalselt vastavalt sellele, kui suure osakaalu annetustest üks või teine organisatsioon selle päeva jooksul kogus.

“Ma armastan aidata” on 2008. aastal Swedbanki ja Heateo Sihtasutuse koostöös loodud keskkond, mis viib annetajad kokku Eesti heategevusorganisatsioonidega. Annetaja saab valida 61 organisatsiooni vahel, mis koguvad annetusi viies valdkonnas: haridus, lapsed, loomad ja loodus, tervis ning tugev ühiskond. Aastate jooksul on „Ma armastan aidata“ annetuskeskkonna kaudu annetatud abivajajate toetuseks 3,8 miljonit eurot.

Annetamistalgud toimusid Eestis rahvusvahelise Giving Tuesday eeskujul. Eile korraldati üle maailma kampaaniaid ning üritusi, et leida uusi annetajaid, tugevdada sidet olemasolevatega ning edendada annetamiskultuuri laiemalt. Eestis veab talguid eest Vabaühenduste Liit koostöös maakondlike arenduskeskustega.