Avalehele
Kindlusta targalt! Kas sinu auto on uueks hooajaks valmis?

Kindlusta targalt! Kas sinu auto on uueks hooajaks valmis?

Sõltumata praegusest olukorrast saame kindlad olla selles, et kevadele järgneb suvi ja suvele talv. Sooja ja valge perioodiga kaasnevad paljudel ka pikad autosõidud koos pere või sõpradega. Enne kui võtad ette esimesed pikemad autosõidud, veendu, et sinu auto on uueks hooajaks valmis.

Kontrolli, kas sinu auto on tehniliselt heas korras

Hooaja vahetumise järel on mõistlik veenduda, et auto on tehniliselt heas seisukorras. Vastasel juhul on oht, et ettevõetud retk võib poolikuks jääda.

Teosta sõidukile reisieelne kontroll — vaheta vajadusel õli, lase kontrollida veermik ning muude vedelike tase. Tee ring ümber auto ja veendu, et kõik tuled ning klaasid oleksid terved. Vaata üle ka muu auto juurde kuuluv inventar: mis seisus on tagavararatas ja kas on olemas vajalikud vahendid rehvivahetuseks. Veendu, et autos oleksid kõik olulised tarvikud — sealhulgas korraliku sisuga meditsiinipakk, kontrollitud tulekustuti ja igaks juhuks ka rehviparandusvaht, mis päästab edukalt juhul, kui rehviga peaks midagi väiksemat juhtuma.

Kevad on ka rehvivahetuse aeg ning keldrist, panipaigast või rehvihotellist veeretatakse välja suverehvid. Enne möödunud hooaja rehvide allapanekut tuleks vaadata üle, et rehvide üldine seisukord ja rehvi kulum võimaldavad kõik sõidud ohutult ette võtta.

Veendu, et kohustuslik liikluskindlustus kehtib

Liikluskindlustus on kohustuslik kõikjal, selleta liigelda ei tohi. Seega veendu, et sinu autol on olemas kehtiv liikluskindlustus. Swedbanki liikluskindlustuse saab sõlmida mugavalt internetipangas ning sinu igakuine kindlustusmakse ei sõltu valitud kindlustusperioodist.

Liikluskindlustuse kehtivust saab igaüks kontrollida Liikluskindlustuse fondi kodulehelt.

Selleks, et liikluskindlustuse pikendamine ei ununeks, soovitame valida automaatse poliisi uuenemise ja maksete tasumise. Poliis on internetipangas alati kättesaadav ning selle saab arvutada ja sõlmida siin.

Sõlmi koguriskikaitsega kaskokindlustus

Koguriskikindlustusega on kaetud kahjud, mille on põhjustanud mistahes ootamatu sündmus. Erinevalt liikluskindlustusest hüvitatakse kaskokindlustusega Sinu autole tekkinud kahju ning seda ka siis, kui oled õnnetuse ise põhjustanud.

Koguriskikindlustuse korral ei pea muretsema, mis on kindlustatud ja mis mitte. Lepingus on vaid mõned välistused (nt kui autoga sõitis õnnetuse ajal joobes juht või puudus juhil vastava kategooria juhiluba või kui auto varastati ja omanik ei teatanud sellest politseile).

Kui sõidu marsruut on paigas, siis veendu, et sinu kindlustusega kaasnev 24h hädaabi teenus kehtiks kogu reisiteekonnal ning hüvitaks kõik mõistlikud ja põhjendatud kulutused. Õnnetusjuhtumite korral tasub alati ka väikseimast plekimõlkimisest pildid teha, seda nii lähivaates kui suures plaanis ning vajadusel võtta ühendust oma kindlustusandjaga, et saada nõu ja täpsemaid juhiseid.

Kas kaasreisijad saavad sõita turvaliselt?

Oluline on olla veendunud selles, et autosõit kulgeks ka sinu kaasreisijate jaoks turvaliselt. Kas nii sinu enda kui kõrvalistuja turvavööd on kahjustusteta ning kinnitused töökorras?

Kui kaasreisijaks on lemmikloom, siis ära unusta kontrollida lemmiklooma turvavarustust. Lemmiklooma turvavarustus peab vastama looma mõõtudele. Transpordipuur peab võimaldama neljajalgsel seal end liigutada ning peab olema avariiolukorras mõlemalt poolt avatav. Puur peab olema autos kinnitatud turvavööga.

Ja loomulikult — vali mõistlik sõidukiirus ning hoia pikivahet!

Kindlustust pakub Swedbank P&C Insurance AS. Tutvuge kindlustustingimustega aadressil www.swedbank.ee või lähimas Swedbanki kontoris. Vajadusel konsulteerige asjatundjaga.

Vaata lisaks

Märksõnad: Kindlustus