Avalehele
Sooline palgalõhe kui majandusliku ebavõrdsuse tekitaja

Sooline palgalõhe kui majandusliku ebavõrdsuse tekitaja

Kogumispäeviku podcastis räägime põnevate saatekülalistega sellest, kuidas ronida rahatarkuse redelil ülespoole ja jagame praktilisi nippe, kuidas enda ja oma pere rahalist heaolu edendada.

Saate teemaks on sooline palgalõhe. Teema on aktuaalne, kuna Eestis on sooline palgalõhe Eurostati andmetel juba pikka aega Euroopa Liidu riikide võrdluses suurim. 2018. aastal oli naiste tunnitasu meeste omast ligi 23% väiksem ning võib arvata, et koroonaviirusest tingitud kriis on rebinud selle veelgi suuremaks.

Saate alguses teeme selgeks mõisted sooline palgalõhe ja võrdne palk. Seejärel arutame, miks on see teema oluline ning toome välja tegurid, mis palgalõhet põhjustavad. Lisaks pakume välja lahendusi palgalõhe vähendamiseks. Saate külalisteks on majandusanalüütik Liis Elmik ja Mare Heinluht, kes on Swedbankis soolise võrdõiguslikkuse ja mitmekesisuse juht.

“Erinevad uuringud näitavad, et palgalõhe Eestis algab juba karjääri alguses ja siis see kasvab. Palgalõhet suurendab ka laste saamine – naised kaotavad iga lapsega umbes 4-9 protsenti palgast,” sõnas Elmik.

Kuula saadet siit, Spotifyst või Apple podcastist.

Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse algatatud podcast Kogumispäevik on välja kasvanud samanimelisest Eesti suurimast rahatarkuse Facebooki kogukonna grupist, kuhu on koondunud juba enam kui 30 000 inimest, kes soovivad arukalt oma rahaasju planeerida.

Kogumispäeviku podcast jõuab eetrisse kolm kuni neli korda kuus. Veebisaate kestus on 40-60 minutit.