Avalehele
Kindlustusselts: eesistumise ajal tuleks lennujaama minnes aega varuda

Kindlustusselts: eesistumise ajal tuleks lennujaama minnes aega varuda

1. juulil algav Eesti Euroopa Liidu eesistumine toob siia väga palju väliskülalisi, mistõttu tuleks lennureisi korral varakult Tallinna Lennujaama minna, sest kõik tegevused võtavad tavapärasest kauem aega. Lisaks turvakontrollile võib tavapärasest enam aega kuluda ka lennujaama jõudmisega.

Kuigi Tallinna Lennujaam on kesklinnast vaid 4 kilomeetri kaugusel, lennujaam on hästi ühendatud ühistranspordiga ja pakub head ligipääsu taksodele, siis tasub eesistumise ajal lennujaama minnes siiski aega varuda.  “Väga paljud reisijad on mugava asukoha ja sujuva turvakontrolli tõttu harjunud lennujaama minema ca tund aega enne väljalendu. Kui online check-in on tehtud, siis inimesed tunnevad end väga turvaliselt saabudes lennujaama ka napilt enne pardale mineku aega. Nüüd tuleks oma tavapäraseid harjumusi aga muuta, vastasel juhul valitseb oht lennukist maha jääda. See aga rikuks juba eos ka puhkuse või tähtsa ärireisi,“ avaldas Swedbanki varakindlustuse valdkonnajuht Kaspar Kaur.

„Seoses väliskülaliste liikumisega suunal lennujaam-kesklinn võib esineda liiklusseisakuid, samuti karmistuvad turvanõuded ja turvakontrolli läbimine võib võtta tavapärasest rohkem aega  –  sellega tuleb kindlasti arvestada,“ lisas Kaur.

Oluline on reisile minnes valida endale hea kaitsega reisikindlustus, et end võimalike ootamatuste eest reisil kaitsta, kuid tasub meeles pidada, et vale ajaplaneerimise tõttu tekkinud lisakulusid reisikindlustus ei kompenseeri.

„Tasub alati järgida lennujaama soovitusi, kui palju varem peab enne väljalendu lennujaamas olema.  Enamik reisikindlustuse tingimusi ütleb seda, et tekkinud  lisakulusid ei hüvitata, kui reisi ajakava oli valesti planeeritud. See tähendab, et kui inimene jääb lennukist maha, sest ta jõudis lennujaama liiga väikse ajavaruga, siis reisikindlustus teda uute piletite soetamisel aidata ei saa,“ rõhutas Kaur.

Tallinna Lennujaam soovitab oma koduleheküljel lennujaama kaks tundi enne väljalendu saabuda.