Avalehele
10 põhjust, miks investeerida just Swedbankis

10 põhjust, miks investeerida just Swedbankis

Viimaste aastate kiire palgakasv ja eraisikute suurenenud hoiused viitavad sellele, et üha enam on  inimesed hakanud mõtlema oma raha kasvatamisele. Suurenenud nõudlus investeerimisvõimaluste järele on oluliselt langetanud ka teenuse hinda ja tänaseks on Swedbankis muutunud võimalikuks investeerimine kasvõi ühe euro kaupa.

1. Investeerimisega alustamine võtab mõne minuti

Investeerimisega alustamiseks on vaja väärtpaberikontot, mille saad avada Swedbanki internetipangas mõne minutiga.  Väärtpaberikontol saad raha asemel hoida erinevaid väärtpabereid, näiteks aktsiaid ja võlakirju ning see on vajalik kõikide väärtpaberite ostmiseks ja müümiseks. Meie soovitame siduda väärtpaberikonto investeerimiskontoga, mille saad samuti avada vaid paari nupuvajutusega internetipangas. Kasutades investeerimiskontot maksad investeeringutelt tulumaksu alles siis, kui väljamaksed ületavad sissemakseid.

2. Portfelli on mugav jälgida

Oma investeerimisportfelli saad mugavalt hallata ja jälgida Swedbanki interneti- või mobiilipangas, kus Sa niikuinii oma igapäevaseid rahaasju ajad.

3. Alusta kasvõi ühe euroga

Swedbankis saad investeerimist alustada kasvõi ühe euroga, sest tehingud Balti aktsiatega on sulle tasuta.

4. Kuni 30 000-eurose portfelli hoidmise eest raha ei võeta

Saad rahulikult lisatasusid kartmata oma raha kasvatada, sest kuni 30 000-eurose portfelli hoidmine on Swedbankis tasuta.

5. Swedbanki fondidesse investeerimine on äärmiselt soodne

Fondidesse investeerimisel on enamlevinud tasud sisenemistasu, väljumistasu, haldustasu ja väärtpaberikonto kuutasu. Tehingud Swedbanki fondidega on sisenemis- ja väljumistasuta ja nende hoidmine oma väärtpaberikontol on kuuhooldustasuta. Ainuke tasu, mida Sa maksad on haldustasu.

6. Fonde saab valida ka valdkonna ja piirkonna kaupa

Sel aastal Eesti turule laienenud Swedbank Robur pakub eestlastele lisaks riskitaseme kaupa jaotatud fondidele ka nii regionaalseid kui sektori- või teemapõhiseid fonde. Näiteks saab regiooni silmas pidades valida fondi, mis investeerib Aasiasse, Euroopasse, Jaapanisse, arenevatele turgudele, Rootsi või globaalselt. Valdkondlikest fondidest on valikus kinnisvara, dividendi, tehnoloogia, meditsiini ja globaalse mõjuga fondid.

7. Swedbank Roburi fondid investeerivad jätkusuutlikult

Kõigi Roburi fondide strateegia järgib rangelt 2015. aastal Pariisis sõlmitud rahvusvaheliste kliimamuutuste vastu võitlemise kokkuleppeid. Roburi fondide juures on välistatud investeeringud ettevõtetesse, mis toodavad fossiilkütuseid, v.a juhul, kui sellistel ettevõtetel on selge strateegia oma tegevuse jätkusuutlikumaks muutmiseks. Roburi fondidest on välja jäetud relvade tootmise ja levitamisega seotud ettevõtted ning pornograafia, tubaka ja kanepiga tegelevad ettevõtted.

8. Välisaktsiate tehingutasu on Eesti väikseim

Swedbankis maksab tehing välisaktsiaga internetipangas hoolimata tehingutüübist minimaalselt 9,9 eurot või 0,14% tehingu väärtusest, mis muudab USA või Euroopa börsil tehingute tegemise jõukohaseks ka väikeinvestoritele.

9. Investeerides III pensionisambasse Swedbankis investeerid väikseimate tasudega Eestis

Swedbank langetas oma pensionifondide tasusid ja pakub nüüd kõigis riskiklassides kõige soodsamate tasudega fonde Eestis. Pole vahet, millises Swedbanki III samba pensionifondis Sa kogud, sest igal juhul on sellel fondil oma riskitaseme juures soodsaim tasu. Madalad tasud aitavad Sinu pensionirahal kiiremini kasvada. Pikemalt saad lugeda pensionifondide tasude kohta meie blogist.

10. Swedbank ei võta varjatud tasusid

Swedbank ei rakenda oma investeerimis- või pensionifondide puhul mitte mingisuguseid hinnakirjaväliseid lisatasusid nagu edukustasud.

 

Võta arvesse, et investeerimisega kaasneb risk. Fondi investeeringute väärtus võib ajas kasvada ja kahaneda. Mineviku tootlus ei taga sarnast tootlust tulevikus. Swedbanki pensionifondide fondivalitseja on Swedbank Investeerimisfondid AS. Tutvu fondide prospektide ja põhiteabega aadressil www.swedbank.ee/fondid või Swedbanki kontoris. Lisainfo saamiseks pöördu Swedbanki investeerimistoe poole telefonil 613 1606 või e-posti aadressil investeerimistugi[at]swedbank.ee.