Avalehele
Aktsiaturg: Tallinki veomaht kasvab, käive langeb

Aktsiaturg: Tallinki veomaht kasvab, käive langeb

Tallinki teise kvartali müügitulu langes 1.7% võrra, jäädes meie ootustele alla 3%. Tallinki jaemüük jäi tugevalt alla ootuste, samas kui kahe väljarenditud laeva müügi tõttu prahtimistulude langus oli oodatav ning 10% kasv kaubaveotuludes oli üle meie ootuste. Tallinki reisijateveo maht kasvas teises kvartalis 1.7% võrreldes 2017. aastaga, kuid grupi müük laevades ja restoranides langes 3.2%. Reisija kohta langes müük seega 4.8%, mis meie arvutuste järgi on suurim langus alates aastast 2010.

Kütusehinna tõus kahandas marginaale

Tallinki kulumieelne ärikasum (EBITDA) langes teises kvartalis 11% võrra 43.5 miljoni euroni, jäädes meie ootustele alla 4%-ga. Meie arvutuste järgi kasvas madala väävlisisaldusega kütuse keskmine hind ARA piirkonnas (Amsterdam-Rotterdam-Antwerpen) teises kvartalis aastases võrdluses 30%. Kuna Tallink ei fikseeri hetkel oma kütusehindasid derivatiivlepingutega, oli Tallinki marginaalide langus teises kvartalis oodatav.  Langenud amortisatsiooni- ja rahastamiskulud aitasid puhaskasumil väheneda EUR 2.6m võrra vähem kui EBITDA (langus EUR 5.3m võrra võrreldes eelmise aastaga). Ootame, et neljandast kvartalist vähenevad rahastamiskulud veelgi kui Tallinki NOK 900m võlakiri lunastatakse ja refinantseeritakse uue 110 miljoni euro suuruse sündikaatlaenuga. Lisaks aegub Tallinki valuuta swapleping ja üks intressivahetuslepingutest.

Marginaalide languse tõttu vähendame hinnasihi 1.05 euroni

Langetame pärast teise kvartali tulemusi pileti- ja jaetulude ootusi, mille tulemusel langetame 2019. aasta käibeootusi 4.4% võrra ja EBITDA ootusi 16% võrra 142 miljoni euroni. Kuna oodatavad tulud langevad ja kulud jätkavad tõusu, langetame oma Tallinki hinnasihi 1.05 eurolele (EUR 1.15). Meie langetatud ootuste juures kaupleb Tallink tasemel 7.1x 2019. aasta EV/EBITDA (ettevõtte väärtuse/kulumieelse ärikasumi suhe) ja 13.3x 2019. aasta P/E (hinna/puhaskasumi suhe). Meie hinnangul on need suhtarvud Tallinki aktsiale õiglased ja seetõttu säilitame Tallinkile Neutraalse soovituse.

Tutvu kindlasti Swedbanki soovituste taustteabega, mille leiad siit.

Märksõnad: Aktsiaturg, Investor, Tallink